مسئولان صحی در ولایت بلخ می‌گویند که با ادامۀ درگیری‌ها در ولسوالی «دولت‌آباد» این ولایت، طالبان عرضۀ خدمات صحی در این ولسوالی را متوقف کرده‌اند.

خلیل‌الله حکمتی، رئیس صحت ولایت بلخ به سلام‌وطندار می‌گوید که به دلیل وجود پایگاه امنیتی در داخل شفاخانۀ ولسوالی «دولت‌آباد» این ولایت، طالبان این مرکز صحی را از تاریخ ۸ قوس ام‌سال به این‌سو بسته‌اند. به گفتۀ آقای حکمتی، این شفاخانه ۵۰ بستر دارد که اکنون خدمات صحی آن متوقف شده است.

از سوی هم، منابعی به سلام‌وطندار می‌گویند، افراد وابسته به گروه طالبان به تمامی پزشکان و کارمندان مرکزهای صحی ولسوالی «دولت‌آباد» هشدار داده‌‌اند که به وظایف‌شان نروند و دروازه‌های مرکزهای صحی را بسته کنند.

در همین حال، شماری از باشنده‌گان محل به سلام‌وطندار می‌گویند که طالبان با بستن مرکز صحی ولسوالی «دولت‌آباد» بلخ، پزشکان این محل را برای درمان بیماران‌شان به روستاهای مختلف این ولسوالی برده‌اند.

آنان با ابراز نگرانی می‌گویند که روزانه ده‌ها بیمار پشت درهای بستۀ این شفاخانه منتظر می‌مانند، اما از پزشکان خبری نیست و تاکنون چندین تن به دلیل نبود پزشک جان باخته‌اند.

ولسوالی «دولت‌آباد» ولایت بلخ در ۶۰ کیلومتری شهر مزارشریف، مرکز این ولایت موقعیت دارد که از سه سال به‌ این‌سو با تهدیدهای بلند امنیتی مواجه است. ادامۀ درگیری‌ها در این ولسوالی، علاوه به نگرانی‎ها از بی‌سرنوشتی وضعیت، خدمات صحی را هم قطع کرده‎ است.

طالبان هنوز در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: