Asset 1SWN

یک شبکۀ ترور طالبان در کابل بازداشت شد

NDS-1-1200x500

ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرده که نیروهای قطعات خاص این ریاست، اعضای یک شبکه‌ ۱۵ نفری گروه طالبان را که برای ترورهای هدف‌مند توظیف شده بودند، بازداشت کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی کشور با نشر خبرنامه‌یی امروز سه‌شنبه، پانزدهم میزان، گفته است که این شبکه پانزده نفری که برای ترور نیروهای امنیتی و دفاعی، افراد برجسته و چهره‌های سیاسی افغانستان توظیف شده بودند، در نتیجۀ یک عملیات هدف‌مند بازداشت شده‌اند.

اعلامیه افزوده است که این شبکه در گروه‌های چهار یا پنج نفری تنظیم می‌شده‌اند و به تثبیت محل زنده‌گی و رفت‌وآمد نیروهای امنیتی و دفاعی، افراد برجسته و چهره‌های سیاسی افغانستان می‌پرداختند و پس از آن برنامه‌ ترور را اجرایی می‌کردند.

در همین حال، منابع محلی در ننگرهار نیز از بازداشت سه عضو گروه داعش، به‌شمول فردی که مسئولیت انتقال مواد انفجاری این گروه را بر عهده داشت، خبر داده است.

ریاست امنیت ملی ننگرهار اعلام کرده که این افراد شب گذشته از سوی نیروهای قطعات خاص امنیت ملی در ساحه «شولانه» از مربوطات ولسوالی چپرهار این ولایت بازداشت شده‌اند.

ریاست امنیت ملی ننگرهار از فردی که مسئولیت انتقال مواد انفجاری این گروه را به عهده داشته، سباوون مشهور به منصور یاد کرده است.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام