مسئولان در دادگاه عالی افغانستان/ستره محکمه‌ی افغانستان، امروز (سه‌شنبه، ۱ حمل) در یک نشست خبری از آغاز روند توزیع قباله‌ی شرعی در کشور، خبر می‌دهند. به گفته‌ی آنان، مدرک‌های مورد نیاز مانند قباله و وثیقه‌های دیگر، به ولایت‌ها رسیده است و از این، شهروندان می‌توانند این مدرک‌ها را از مرکزهای مربوط به دست بیاورند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

مسئولان می‌افزایند که از این پس، قباله‌های شرعی به گونه‌ی برقی/الکترونیکی و کاغذی به متقاضیان توزیع خواهد شد. حزب‌الله ابراهیمی، رییس عمومی تدقیق و مطالعات دادگاه عالی، در این نشست می‌گوید: «ما در تمام ولایت‌ها، وثیقه‌های شرعی، نکاح‌خط‌ها و قباله‌های شرعی را توزیع کرده‌ایم. در آینده نیز، هر کسی می‌تواند به آمریت مربوط مراجعه کند و این مدرک‌ها را به دست بیاورد.»

مسئولان در دادگاه عالی، هم‌چنان از ترتیب کارشیوه‌ای برای پیش‌گیری از جعل‌کاری در قباله‌های شرعی، ساده‌سازی روند توزیع آن و ثبت ملکیت‌ها، خبر می‌دهند. عبدالرحمان راشد، رییس نشرات و ارتباط خارجه‌ی دادگاه عالی، می‌گوید: «این طرزالعمل/کارشیوه به هدف جلوگیری از جعل و تزویر قباله‌های شرعی، شفافیت در ترتیب قباله‌های کمپیوتری، ساده‌سازی روند توزیع آن و ثبت رسمی ملکیت‌ها با استفاده از تکنالوژی عصری، ترتیب شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این در حالی است که از مدتی به این سو، توزیع قباله‌های شرعی و نکاح‌خط از سوی امارت اسلامی، متوقف بود. ‌

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: