فاصله میان شاه‌راه ارزگان_کندهار حدود ۱۵۰ کیلومتر است که بیش‌تر بخش‌های آن تخریب شده و رفت‌و‌آمد در آن چالش‌زا است. حدود سه ماه‌ونیم گذشته مسئولان محلی ارزگان کار ساخت ۲۵ کیلومتر از این جاده را آغاز کردند و اطمینان دادند که کار ساخت این جاده در سه ماه تکمیل می‌شود.

مسافران و رانندگان در شاه‌راه ارزگان_کندهار اما انتقاد می‌‌کنند و می‌‌گویند که کار ساخت این جاده بسیار به کندی جریان دارد. به گفته‌ی آن‌ها، با مشاهده‌ی جریان کنونی کار ساخت این جاده، این پروژه به زودی تکمیل نخواهد شد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

آنان، می‌افزایند که اگر کار ساخت این جاده هرچه زودتر تکمیل نشود، مردم با مشکلات بسیار روبه‌رو خواهند شد.

از سویی هم، آدم‌خان نعمانی، رییس فواید عامه‌ی ارزگان، انتقاد مردم را به جا می‌داند؛ اما می‌‌گوید که کندی کار ساخت جاده‌ای میان ارزگان و کندهار به دلیل برخی مشکلات در شرکت قراردادکننده‌ی این پروژه بود.

رییس فواید عامه‌ی ارزگان، به سلام‌وطندار می‌افزاید که اکنون مشکلات در شرکت قراردادکننده حل شده است و کار ساخت این جاده سرعت خواهد یافت.

آقای نعمانی، تأکید می‌کند که کارهای شرکت قراردادکننده را از نزدیک نظارت می‌کند و امیدوار است باقی کار ساخت این جاده در زمان اندک تکمیل شود.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

مسئولان شرکت قراردادکننده اما نبود ماشینری در ارزگان و توقف قرارداد را، از علت‌های کندی کار ساخت این جاده عنوان می‌کنند. به گفته‌ی آنان، هم‌اکنون مشکلات آن‌ها حل شده و به زودی باقی کار ساخت این جاده تکمیل خواهد شد و به بهره‌برداری خواهد رسید.

کار این پروژه که به ارزش ۲۱ میلیون افغانی تطبیق می‌شود، در نهم سنبله‌ی سال روان آغاز شده و به دلیل تکمیل‌نشدن آن در موعد تعیین‌شده، شکایت‌ها و انتقادهای باشندگان محل را به دنبال داشته است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: