Asset 1SWN

سلام وطندار

قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر با قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین مدغم می‌شود

8-4

محمدیاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش کشور می‌گوید که قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر در کندز با قول‌‌اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ مدغم می‌شود.

آقای ضیا این گفته‌ها را امروز (شنبه، بیست‌وسوم حوت/اسفند) در نشست خبری مقام‌های ارشد امنیتی مطرح کرده است. او می‌گوید که وزارت دفاع در شرایط جنگ، روی اصلاحات نیز کار می‌کند.

محمدیاسین ضیا به مردم اطمینان داد که هیچ‌گونه تغییری از نگاه قطعات و جنگ در ساحات زیر پوشش قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر نمی‌آید. به گفتۀ آقای ضیا، تمرکز روی اصلاحات در قرارگاه اصلی وزارت دفاع و سایر نقاطی‌ست که تورم تشکیلاتی یا کارمند اضافی داشته باشد. او می‌افزاید که این برنامۀ اصلاحی به منظور مدیریت بهتر میدان‌های جنگ روی دست گرفته می‌‌شود.

رئیس ستاد ارتش نیز می‌گوید که تنها قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر شامل اصلاحات نمی‌شود؛ بل‌که در بسیاری جاهای دیگر این اصلاحات اعمال خواهد شد. به گفتۀ او، نیروهای قرارگاه‌هایی که در ساحات امن قرار دارند، به خطوط مقدم جنگ فرستاده خواهند شد تا برای بهبود عملیات‌ها تلاش کنند.

بر بنیاد گزارش‌ها، قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر در ۲۲ حمل ۱۳۹۸ ایجاد شد. مرکز این قول‌اردو در ولایت کندز است که ولایت‌های کندز، بغلان، تخار و بدخشان در حوزۀ شمال‌شرق کشور را زیر پوشش امنیتی دارد. قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر پیش از ایجاد آن زیر نام فرقۀ ۲۰ پامیر زیر چتر قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین فعالیت می‌کرد.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام