مسئولان ادارۀ ملی غذا و ادویۀ افغانستان، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گویند که کارزاری را زیر نام «کارزار ملی هدر دارو و غذای بی‌کیفیت، غیرمصون و غیرقانونی» به‌ هدف جمع‌آوری غذا و داروهای بی‌کیفیت در کشور آغاز کرده‌اند.

عبدالباری عمر، رئیس ادارۀ ملی غذا و ادویۀ افغانستان، در این نشست می‌گوید که از طریق این کارزار تاکنون توانسته‌اند ۲۶۹۱ قلم مواد غذایی و داروهای اضافی را به هدر دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای عمر می‌افزاید که آنان طی این برنامه می‌کوشند تا کیفیت مواد غذایی و دارو را معیاری سازند و برای دارو و مواد غذایی نیز نرخ تعیین کنند تا از این پس تمامی شرکت‌ها مطابق آن عمل کنند.

عبدالباری عمر می‌گوید: «۲۶۹۱ قلم مواد غذایی و مواد غیرقانونی که نه شریعت به آن جواز می‌دهد و مطابق اصول ادارۀ ملی غذا و ادویه نیست، جمله ۹۲ تُن می‌شود و حال به هدر می‌رود.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان ادارۀ ملی غذا و ادویۀ افغانستان نیز در این نشست با پخش اعلامیه‌یی می‌گویند که دیگر جایی برای تولید مواد غذایی نامطلوب و غیرقانونی در سیستم صحی کشور وجود ندارد و از این پس تنها به آن مواد غذایی و داروها اجازۀ تولید داده می‌شود که از کیفیت خوبی برخوردار و از مجرای قانونی تولید شده باشد.

کم‌بود کیفیت مواد غذایی و دارو از دیر زمانی یکی از مشکل‌های اساسی در افغانستان است. در دولت پیشین نیز، کیفیت پایین مواد غذایی و دارو بارها مورد انتقاد شهروندان کشور قرار داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: