شماری از باشندگان دشت‌برچی در غرب کابل، می‌گویند که حکومت، آن‌ها را به نصب دوربین‌های امنیتی بر سردر ورودی خانه‌های شان مجبور کرده است.

عبدالهادی امینی، باشنده‌ی دشت‌برچی شهر کابل، به سلام‌وطندار، می‌گوید که حکومت، شماری از باشند‌گان این منطقه را مجبور کرده که بر سردر ورودی خانه‌های شان دوربین‌های امنیتی نصب کنند.

امینی، می‌افزاید: «یک مسئله‌ی اجباری است، باید نصب کنیم. دیگر این که من فکر نمی‌کنم، نتیجه بدهد؛ چون در این ساحه، اکثر وقت‌ها برق نیست؛ نصف روز برق نیست، از طرف شب هم همین گونه. این کمره‌ها فکر نکنم نتیجه‌ی مطلوب یدهد.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

بر اساس معلومات باشندگان دشت‌برچی، حکومت از صاحبان بلندمنزل‌ها و مسئولان مرکزهای آموزشی، خواسته است که بالای در ورودی ساختمان‌های شان، دوربین نصب کنند.

وزارت امور داخله، تأیید می‌کند که روند نصب دوربین‌های امنیتی در مناطق آسیب‌پذیر آغاز شده و هنوز، ادامه دارد.

بسم‌الله حبیب، معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله، در باره‌ی این که دوربین‌های امنیتی به هزینه‌ی حکومت نصب می‌شود یا باشندگان محل، پاسخ نمی‌دهد.

او، در رابطه به مشکل کم‌بود برق در دشت‌برچی، می‌گوید: «نبود برق یک مشکل است. برای این ما می‌توانیم از سولر استفاده کنیم و برقش را تأمین کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که دشت‌برچی، از منطقه‌های به شدت‌آسیب‌پذیر در کابل است که هرازگاهی، گروه‌های خشونت‌گرا در آن حمله‌های مرگ‌باری انجام می‌دهد که و ده‌ها تن را به خاک‌وخون می‌کشاند.

در آخرین حمله‌ی مرگ‌بار و تکان‌دهنده در غرب کابل، مهاجم انتحاری، مرکز آموزشی کاج در دشت‌برچی را هدف قرار داد که در نتیجه‌ی آن، بیش‌تر از ۵۳ تن کشته و بیش‌تر از ۱۱۰ تن زخم برداشتند.‌

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: