مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی غزنی تأیید می‌کنند که در بیست‌وچهار ساعت گذشته در نتیجۀ جاری‌شدن سیل در ولسوالی‌های جاغوری، ناور، گیرو، قره‌باغ و گیلان این ولایت، ۱۳ تن جان‌های‌شان را از دست داده و ۱۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

عمر حقانی، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی غزنی، در گفت‌وگو با توریالی تابش، خبرنگار محلی سلام‌وطندار، می‌گوید که پنج تن به‌شمول دو زن و سه کودک در نتیجۀ گیرماندن موتر مسافربری در سیل در ولسوالی گیلان، دو کودک در ولسوالی ناور، یک زن و یک ‌کودک در ولسوالی جاغوری، دو کودک در ولسوالی گیرو و دو تن دیگر به‌شمول یک دختر در ولسوالی قره‌باغ، در بیست‌وچهار ساعت گذشته جان‌ باخته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ او، ۱۵ تن دیگر نیز در نتیجۀ جاری‌شدن سیل در این ولسوالی‌ها زخم برداشته‌اند. عمر حقانی می‌افزاید که در نتیجۀ این سیل‌ها، ده‌ها خانۀ مسکونی، کاریزها و صدها جریب زمین کشاورزی نیز تخریب شده‌ است.

رئیس مبارزه با حوادث طبیعی غزنی هم‌چنان می‌گوید که روند توزیع کمک‌‌ها به سیلاب‌زده‌گان اخیر در این ولایت، از فردا (چهارشنبه، بیست‌وششم اسد) آغاز خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که افغانستان ام‌سال گواه بیش‌ترین روی‌دادهای طبیعی از جمله سیل و زمین‌لرزه بوده که تلفات و زیان‌های هنگفت مالی برجای گذاشته است.‌

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: