نخستین دور مسابقات والیبال پس از روی‌کار‌آمدن امارت اسلامی در بلخ برگزار شد. این مسابقات با میزبانی بلخ و با شرکت ۱۰۰ بازیکن از شهرهای بزرگ کشور، به مدت سه روز برگزار شده است.

این نخستین دور مسابقات والیبال پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی‌ست که با حضور شش تیم از ولایت‌های بلخ، کابل، کندز و ننگرهار در شهر مزارشریف، مرکز بلخ برگزار شده است.

محمدنعیم ماهر، رئیس فدراسیون والیبال بلخ، با ابراز خرسندی از برگزاری این مسابقات می‌گوید: «شش تیم شرکت کرده‌اند که سه تیم از ولایت بلخ است. تیم کام‌تیر، تیم الفتح، تیم کفایت‌گروپ، تیم ننگرهار از شهر جلال‌آباد، تیم شهرداری کابل از ولایت کابل و تیم کندز از ولایت کندز شرکت کرده‌اند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

به گفتۀ رئیس فدراسیون والیبال بلخ، این مسابقات به مدت سه روز در «ورزش‌گاه امام‌خمینی» از ساعت ده صبح تا پنج عصر ادامه دارد. او می‌افزاید که این مسابقات به‌منظور رُشد و بهبود ورزش و به‌هدف این‌که روابط میان ولایت‌ها بهتر شود و ورزش‌کاران میان هم روابط پیدا کنند، برگزار شده است.

در همین حال، حافظ محمد‌الله حماد، معاون تربیت بدنی ولایت بلخ می‌گوید که برای ورزش‌کاران این ولایت برنامه‌های حمایتی روی‌دست گرفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، شماری از ورزش‌کارانی که در این مسابقات شرکت‌ کرده‌اند، با ابراز خرسندی از استقبال مردم و پشتی‌بانی مسئولان امارت اسلامی، خواهان توجه بیش‌تر از سوی امارت اسلامی به ورزش و ورزش‌کاران‌اند. این ورزش‌کاران هم‌چنان از مشکلات فراراه ورزش به‌ویژه مشکلات اقتصادی شاکی‌اند.

این در حالی‌ست که براساس آمار‌های رسمی، هم‌اکنون بیش از ۱۰۰۰ ورزش‌کار در رشتۀ والیبال در بلخ مشغول تمرینات ورزشی‌اند؛ اما تاکنون از ادامۀ فعالیت‌های ورزشی زنان خبری نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: