سفارت افغانستان در مادرید، پایتخت اسپانیا، اعلام کرده است که با وزارت امور خارجه، در تعامل است.

این سفارت، جمعه‌شب، ۱۴ میزان، با پخش اطلاعیه‌ای در صفحه‌ی فیسبوکش نوشته است که به منظور رسیدگی به مشکلات افغان‌ها در این کشور و ارائه‌ی خدمات کنسولی، با وزارت امور خارجه در تعامل است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در اطلاعیه آمده است که سفارت افغانستان در مادرید، مدرک‌ها را برای تأییدی به وزارت امور خارجه‌ی افغانستان می‌فرستد. بر اساس اطلاعیه، این روند به گونه‌ی عادی جریان دارد.

در اطلاعیه آمده است: «این سفارت از کشور و مردم خویش نمایندگی نموده و به منظور رفع مشکلات در امر ارائه‌ی خدمات کنسولی بهتر و به موقع برای شما هم‌وطنان گرامی، این سفارت در امور کنسولی با وزارت امور خارجه‌ی افغانستان در تعامل است و مکاتیب تأییدی سندهای امور کنسولی طبق معمول به وزارت امور خارجه در کابل ارسال می‌گردد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

پیش از این، سفارت افغانستان در هالند، نیز اعلام کرده بود که با وزارت امور خارجه تعامل می‌کند. هم‌چنان، یک منبع در سفارت افغانستان در انقره، نیز گفته بود که دولت ترکیه، دیپلمات جدید امارت اسلامی را در این سفارت پذیرفته ‌است.

گفتنی است که در دو سال گذشته، شماری از کشورهای همسایه حاضر شده اند که سفارت افغانستان یا نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در آن کشور را به امارت اسلامی واگذار کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: