اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی افغانستان، روز یک‌شنبه، ۱۵ دلو، در یک نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت، با اداره‌ی خط آهن افغانستان، کمیته‌ی ناروی برای افغانستان و سه مؤسسه‌ی دیگر، به ارزش ۱۲۰ میلیون افغانی پنج تفاهم‌نامه‌ی هم‌کاری امضا کرد.

فضل‌الرحمان فاضل، معاون مالی و اداری اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، می‌گوید که بر اساس امضای این پنج تفاهم‌نامه، به بیش از یک هزار جوان زمینه‌ی آموزش‌های حرفه‌ای در ولایت‌های کابل، بدخشان، غزنی، فاریاب، هرات، پروان و بلخ فراهم می‌شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

فضل‌الرحمان فاضل، می‌افزاید: «امروز تفاهم‌نامه‌های هم‌کاری میان اداره‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی با کمیته‌ی ناروی، اداره‌‌ی خط آهن افغانستان و سه مؤسسه‌ی دیگر به ارزش ۱۲۰ میلیون افغانی امضا شد.»

در همین حال، مسئولان اداره‌ی خط آهن افغانستان، در این نشست با نگرانی از کم‌بود افراد حرفه‌ای در بخش‌های دیزاین، سروی و برآورد، می‌گویند که این اداره نیازمند افراد متخصص بیش‌تر است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

بخت‌الرحمان شرافت، سرپرست اداره‌ی خط آهن افغانستان، می‌گوید: «ما در بخش‌های دیزاین، سروی، بررسی و برآورد با کم‌بود افراد متخصص رو‌به‌رو استیم و به آن نیازمندیم.»

بر اساس معلومات اداره‌‌ی تعلیمات تخنیکی و مسلکی، ۲۷۳ مرکز‌ آموزش‌های حرفه‌ای این اداره‌ در سراسر کشور فعالیت می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: