مسئولان و منابع محلی در نیمروز، می‌گویند که سرمای شدید و توفان‌ها در یک هفته‌ی گذشته در این ولایت، جان ۳۴ تن شامل ۳۲ فرد معتاد به مواد مخدر، یک زن و یک کودک را گرفته است.

منبعی که نخواست نامش گرفته شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که شمار جان‌باختگان سرمای شدید در این ولایت، از ۲۷ تن به ۳۴ تن افزایش یافته است. به گفته‌ی منبع، در اوایل سرمای شدید، ۲۵ فرد معتاد، یک زن کهن‌سال و یک کودک در این ولایت جان باخته بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

منبع می‌افزاید که در جریان سرمای شدید در این ولایت، بیش از ۲۵۰۰ رأس مواشی نیز تلف شده است.

از سویی هم، مسئولان در ریاست شهرداری زرنج می‌گویند که تیم‌های آنان در پنج روز گذشته جسدهای ۳۲ فرد معتاد به مواد مخدر را از سطح شهر زرنج، مرکز نیمروز جمع‌آوری کرده که در نتیجه‌ی سرمای شدید جان باخته اند.

یکی از مسئولان ریاست شهرداری زرنج که نخواست نامش گرفته شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان در هم‌آهنگی با حوزه‌های امنیتی این شهر، شماری از معتادان را جمع‌آوری و در مکانی مصون‌تر نگه‌داری می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «ما هر شب به ۱۵۰۰ فرد معتاد غذا می‌دهیم و به آن‌ها جایی را نیز در نظر گرفته‌ایم تا از شدت سرما تلف نشوند.»

بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در جریان ۱۰ روز گذشته در شماری از ولایت‌ها به شمول نیمروز، بیش از ۷۰ تن جان باخته اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: