کابینه‌ی امارت اسلامی، روز گذشته (دوشنبه‌، ۱۳ حمل( طرح پیش‌گیری از رویدادهای ترافیکی را تصویب کرده و به اداره‌های وابسته دستور تطبیق آن را داده است.

حمدالله فطرت، معاون سخن‌گوی امارت اسلامی، می‌گوید که این طرح برای پیش‌گیری از رویدادهای ترافیکی مؤثریت بیش‌تری دارد.

او می‌افزاید: «این طرح برای بخش‌های مختلف؛ کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت است که عملی‌شدن آن باعث کاهش ازدحام ترافیکی و ایجاد راه‌های بدیل برای تردد موترها می‌شود. تمام قوانین شهری باید تطبیق و نیز در شاه‌راه‌ها باید سرعت کنترل شود و توسط نهادهای ذی‌ربط عملی خواهد شد.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در همین حال، شهروندان، از ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست، می‌خواهند که برای کاهش سرعت موترها، جاده‌ها و شاه‌راه‌ها را بیش‌تر کنترل کنند.

اسلام‌الدین، باشنده‌ی غزنی، در این باره می‌گوید: «ما از مدیریت ترافیک می‌خواهیم که جاده‌ها را کنترل کند تا سبب کاهش حادثه‌های ترافیکی در کشور شود.»

پیش‌تر عبدالمتین قانع، سخن‌گوی وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست، گفته بود که در شش ماه گذشته، ۱۹۷۸ رویداد ترافیکی در افغانستان ثبت شده است که در نتیجه‌ی آن ۹۴۹ تن جان باخته اند.

ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله اما می‌گوید که در سال گذشته بیش از ۳۰۰۰ رویداد ترافیکی در افغانستان ثبت شده است که در نتیجه‌ی آن، ۶۰۰ تن جان باخته و ۳۰۰۰ تن دیگر زخمی شده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالودود خیرخواه، مدیر پلان ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌گوید: «در سال گذشته ۳۴۰۲ حادثه رخ داده که در نتیجه‌ی آن ۶۰۰ تن جان باخته و ۳۰۰۰ تن زخمی شده اند.»

رویدادهای ترافیکی در چند ماه گذشته در ولایت‌های مختلف افزایش یافته است و در نتیجه‌‌ی آن صدها تن کشته و زخمی شده اند.

خرابی جاده‌ها و بی‌احتیاطی رانندگان، از مهم‌ترین عامل‌های رویدادهای ترافکی در افغانستان گفته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: