مسئولان امنیتی کندز از کشته‌شدن ۴ تن و زخمی‌شدن ۱۸ تن در انفجار امروز در این ولایت خبر داده‌اند. این انفجار چاشت امروز در ساحۀ «سر دوره» در نزدیکی مکتب «سرور ظریف»، از مربوطات حوزۀ چهارم امنیتی شهر کندز رخ داده است.

عبیدالله عابدی، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کندز، به سلام‌وطندار می‌گوید که انفجار حوالی ساعت ۱۲:۳۰ دقیقۀ چاشت امروز در ساحۀ «سر دوره» رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آقای عابدی، مواد انفجاری در یک بایسکل جاسازی شده بود و در کنار جادۀ عمومی «سر دوره» یک موتر کارمندان غیرنظامی فنی (مستری‌های وسایط) قول‌اردوی عمری را هدف قرار داده است.

سخنگوی فرماندهی امنیۀ کندز می‌افزاید که در این روی‌داد ۴ تن کشته شده و ۱۸ تن دیگر به‌شمول سه کودک و یک زن زخم برداشته‌اند. او می‌گوید که بررسی‌های آنان برای بازداشت عاملان این روی‌داد جریان دارد.

در همین حال، شماری از بسته‌گان قربانیان این انفجار که به شفاخانۀ حوزوی کندز رفته‌اند، می‌گویند که روی‌داد دل‌خراشی را گواه بودند و منتظر عملیات نزدیکان‌شان‌اند. آنان از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که امنیت مردم را تأمین کنند تا دیگر گواه کشتار مردم بی‌گناه نباشند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این دومین انفجار پس از حملۀ انتحاری چند ماه پیش بر مسجد شیعیان در کندز است که غیرنظامیان را هدف قرار داده است.

این در حالی‌ست که امروز ولایت‌های بلخ و ننگرهار نیز گواه انفجارهای مرگ‌بار بودند. در این انفجارها ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند. کابل، پایتخت کشور نیز صبح امروز گواه یک انفجار بود.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: