کارزار سراسری تطبیق واکسین ضد بیماری فلج کودکان (پولیو)، فردا در حوزه‌ی غرب کشور آغاز می‌شود.

این کارزار از فردا (دو‌شنبه، ۳۰ اسد)، در هرات، فراه، غور و بادغیس، آغاز می‌شود و تا سه روز دیگر به گونه‌ی خانه‌به‌خانه ادامه می‌یابد.

مسئولان در ریاست صحت عامه‌ی هرات، می‌گویند که در این دور کارزار، حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار کودک زیر پنج سال واکسین ضدپولیو دریافت خواهند کرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمدآصف کبیر، معاون ریاست صحت عامه‌ی هرات، به سلام‌وطندار می‌گوید: «کارزار در تمام ولایت‌ها تطبیق می‌شود. از فردا دوشنبه در هرات آغاز می‌شود و اطفال زیر پنج سال را واکسین می‌شوند. بر علاوه‌ی پولیو، برای اطفال دو تا پنج سال تابلیت‌های ضدکرم نیز داده می‌شود.»

او، از همه خانواده‌ها می‌خواهد که در زمینه‌ی تطبیق واکسین ضدپولیو با کارمندان صحی هم‌کاری و کودکان شان را واکسین کنند.

در همین حال، محمدطالب شاهد، رییس صحت عامه‌ی هرات، می‌گوید که آمادگی‌ها برای تطبیق کارزار واکسین ضدپولیو در هرات روی دست گرفته شده است.

رییس صحت عامه‌ی هرات، می‌افزاید: «کودکان مورد هدف در هرات  ۷۵۸ هزار و ۶۳۱ کودک زیر پنچ سال است.»

شماری از باشند‌گان هرات، با ابراز خرسندی از آغاز کارزار تطبیق واکسین ضدپولیو، می‌گویند که آماده‌ اند کودکان شان را برای تطبیق واکسین به مرکزهای صحی و مسجدها ببرند.

محمدشفیع لعلی، باشنده‌ی هرات، می‌گوید: «هر فردی که طفلش را واکسین پولیو نکند، امکان دارد که طفلش دچار این مرض [بیماری فلج کودکان] شود.»

غلام‌رسول، دیگر باشنده‌ی هرات، می‌گوید: «من به عنوان یک پدر، خود را مسئول می‌دانم که کودکانم را واکسین کنم تا صحت و آینده‌ی آن‌ها  تضمین شود.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

بر اساس گزارش‌ها، در سال‌های پسین هیچ رویداد مثبت پولیو در حوزه‌ی غرب کشور به ثبت نرسیده است.

به گفته‌ی پزشکان، پولیو یک بیماری ویروسی و غیرقابل درمان است که بیش‌تر کودکان زیر پنچ سال به آن مبتلا می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: