پنجمین دور کارزار تطبیق واکسین ضدبیماری فلج کودکان (پولیو)، فردا در مرکز و دو ولسوالی هرات آغاز می‌شود.

همایون فیضی، مسئول بخش کودکان ریاست صحت عامه‌ی هرات، می‌گوید که این کارزار برای چهار روز ادامه می‌یابد و در آن، بیش از ۳۹۱ هزار کودک زیر پنج سال واکسین دریافت می‌کنند. او می‌افزاید: «در این دور، حدود ۳۹۱ هزار و ۸۰۸ کودک واکسین می‌شوند؛ این کارزار برای چهار روز در سطح شهر و ولسوالی‌های شیندند و انجیل ادامه می‌یابد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حیات‌الله مهاجر فراهی، معاون والی هرات، هنگام افتتاح کارزار تطبیق واکسین ضدپولیو، می‌گوید که زمینه‌ی تطبیق این کارزار در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت فراهم است. او می‌افزاید: «خواست ما از باشندگان هرات این است که کودکان شان را واکسین کنند؛ چون این واکسین برای صحت‌مندی آنان مهم است. از نظر امنیتی کدام مشکل وجود ندارد و واکسیناتوران می‌توانند به راحتی این کارزار را تطبیق کنند.»

 شماری از باشندگان هرات، از خانواده‌ها می‌خواهند که کودکان شان را واکسین ضدپولیو و با واکسیناتوران هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

احمدسهیل، باشده‌ی هرات، می‌گوید: «واکسین ضدپولیو بسیار مهم است؛ از تمام خانواده‌ها تقاضا می‌کنم که در این پروسه با مسئولین صحی هم‌کاری کنند تا در هرات شاهد ثبت این واقعه نباشیم.»

پنجمین دور کارزار تطبیق واکسین ضدپولیو در حالی آغاز می‌شود که بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی مرکز عملیاتی محو پولیو در وزارت صحت عامه‌، از آغاز سال روان میلادی تا اکنون، چهار رویداد پولیو در کندهار، ننگرهار و نورستان ثبت شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: