سمینار ۱۴روزه‌ای که به هدف بلند‌بردن ظرفیت کاری کارمندان اداری وزارت امور شهدا و معلولین در کابل برگزار شده بود، امروز پایان یافت.

عبدالحکیم حقانی، معین وزارت امور شهدا و معلولین، در برنامه‌ی پایانی این سمینار از کارمندان اداره‌ها و ریاست‌های امور شهدا و معلولین می‌خواهد که کارهای شان را مسئولانه انجام دهند.

او می‌افزاید: «نسبت به وظیفه‌های تان احساس مسئولیت کنید. مسئولیتی که به ما سپرده می‌شود، باید به موقع انجام دهیم؛ باید به انجام کارهای تان جدی اقدام کنید. در بعضی ولایت‌ها و ریاست‌ها مراجعه‌کنندگان برای امضای یک مدیر، روزها انتظار می‌کشند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

فیصل خاموش، سخن‌گوی وزارت امور شهدا و معلولین، نیز با مؤثردانستن این سیمنار می‌گوید که ۱۷۰ تن از رییسان، مدیران و کارمندان اداری این وزارت از کابل و ولایت‌ها در این سمینار، شرکت کرده بودند.

او می‌افزاید: «موضوع‌های مربوط به کارهای اداری در این سمینار آموزش داده شده است. یک تعداد از مرکز و یک تعداد از و ولایت‌ها آمدند که شامل مدیران مالی و اداری می‌شوند. بعد از ۱۴ روز این دوره‌ی آموزشی به پایان رسید.»

در سوی دیگر، شماری از اشتراک‌کنندگان این سمینار، می‌گویند که برگزاری این گونه برنامه‌ها برای ارتقای ظرفیت آن‌ها در پیش‌برد کارهای اداری مؤثر است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالولی صمیم، کارمند بخش مالی و اداری ریاست امور شهدا و معلولین فاریاب، می‌گوید: «این سمینار برای بلند‌بردن ظرفیت ما بود؛ مکتوب‌های اداری، پلان‌گذاری، نحوه‌ی پلان کاری، تطبیق حساب‌ها و نظارت و ارزیابی بودجه در این ۱۴ روز به ما آموزش داده شد.»

هیواد منلی، مسئول بخش مالی و اداری ریاست امور شهدا و معلولین پکتیا، نیز می‌گوید: «پیش از این کارهای ما چندگانه بود؛ در گذشته در ولایت‌ها و ریاست‌ها کارها منظم انجام نمی‌شد؛ بعد از راه‌اندازی این سمینار، بر اساس اصول ثابت کارها را منظم انجام می‌دهیم.»

وزارت امور شهدا و معلولین، گفته که این وزارت در بیش‌تر از دو سال گذشته برای بلند‌بردن ظرفیت کاری کارمندان اداری این وزارت، هفت دوره‌ی آموزشی را برگزار کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: