شماری از فرهنگیان زیر نام «حرکت خودجوش زنان افغانستان» امروز در شهر کابل یک برنامۀ کتاب‌خوانی را به‌ هدف مبارزه با جهل‌ونادانی راه‌اندازی کردند. آنان با راه‌اندازی این برنامۀ کتاب‌خوانی از جوانان به‌ویژه زنان و دختران می‌خواهند که برای مبارزه با جهل و دفاع از حقوق‌شان به مطالعه رو بیاورند.

وحیده امیری، یکی از برگزارکننده‌گان برنامۀ کتاب‌خوانی می‌گوید که این برنامه را به‌منظور نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه برگزار کردند تا بانوان بتوانند از راه مطالعه مسیر زنده‌گی‌شان را دریابند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شیبا رووفی، یکی دیگر از برگزارکننده‌گان این برنامه نیز می‌گوید که بیش‌تر بانوان از رفتن به نهادهای تحصیلی و کار محروم‌اند و او تنها راه مقابله با این معضل را مطالعه می‌داند. این برنامه با معرفی کتاب «خیابان؛ اعتراض و قدرت» نیز هم‌راه بود.

رامین کمانگر، یکی از نویسنده‌گان کتاب «خیابان؛ اعتراض و قدرت» در این برنامه می‌گوید که این کتاب دو بخش دارد. بخش اول آن قدرت و قربانی و بخش دوم آن زیر نام اعتراض و اعتراض است. او می‌افزاید که این کتاب تمامی اعتراض‌ها در ۱۹ سال گذشته را به بحث گرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

برگزارکننده‌گان این برنامه از بانوان کشور می‌خواهند که برای مبارزه با ظلم و استبداد از راه تفکر و اندیشه استفاده کنند و تا زمانی که فرهنگ مطالعه در کشور نهادینه نشود، نمی‌توانند در برابر بی‌عدالتی ایستاده‌گی کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: