شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه، می‌گوید که رفتار پاکستان با مهاجران افغان در این کشور غیرقابل تحمل است.

استانکزی، این سخنان را امروز (چهارشنبه، ۵ میزان) در نشستی که به مناسبت روز جهانی گردش‌گری در کابل برگزار شد، بیان کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

معین سیاسی وزارت امور خارجه، می‌افزاید که پاکستان باید از اذیت‌کردن مهاجران افغان در این کشور دست بردارد و به گفته‌ی او، باید با آن‌ها مطابق قوانین بین‌المللی مهاجرت رفتار کند.

استانکزی، در سخنان خود با بیان این که کشورهای همسایه به ویژه پاکستان باید از بدرفتاری با مهاجران افغان پرهیز کنند، تأکید می‌کند: «ادامه‌ی این وضعیت به روابط دو کشور آسیب وارد می‌کند.»

معین سیاسی وزارت امور خارجه، در این نشست بدون نام‌بردن از کشوری گفته که کشورها باید از اظهارات غیرضروری و نادرست در باره‌ی مسائل داخلی افغانستان، دست بردارند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

به گفته‌ی او، «مسائل داخلی هر کشوری باید توسط آن کشور حل شود و دیگر کشورها حق دخالت در مسائل داخلی دیگر کشورها را ندارند.»

این در حالی است که در این اواخر، بازداشت‌ مهاجران افغان در کشورهای همسایه به ویژه پاکستان شدت گرفته که باعث نگرانی مهاجران افغان در این کشور شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: