منبعی در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید چاشت امروز (پنج‌شنبه، دوم سرطان)، درگیری شدیدی میان افراد وابسته به مهدی مجاهد، فرمانده هزاره‌تبار امارت اسلامی و نیروهای حکومت سرپرست در «قُم‌کوتل» میان ولسوالی‌های سانچارک و بلخاب این ولایت رخ داده است.

به گفتۀ منبع، در این درگیری‌ که هنوز ادامه دارد، تاکنون شماری از نیروهای امارت اسلامی و افراد وابسته به مهدی مجاهد کشته شده‌اند.

منبع می‌افزاید که نیروهای امارت اسلامی دو خط دفاعی را در منطقۀ «آب‌کلان» ولسوالی سانچارک شکست داده‌ و ده تن از افراد مهدی مجاهد را به اسارت گرفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بربنیاد اطلاعات سلام‌وطندار از منابع، به‌منظور سرکوب مهدی مجاهد در ولسوالی بلخاب، صدها نیروی تازه‌نفس با جنگ‌افزارهای سبک و سنگین از قول اردوی ۲۰۹ الفتح  بلخ و لواهای جوزجان_فاریاب و سرپل وارد این ولایت شده‌اند.

از سوی دیگر، گفته می‌شود چرخ‌بال‌های وزارت دفاع هم برای پشتی‌بانی از  نیروهای زمینی امارت اسلامی در این ولایت مستقر شده است. مسئولان محلی و امنیتی سرپل تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

پیش از این، چندین دور گفت‌وگوها میان امارت اسلامی و مهدی مجاهد در ولایت سرپل  انجام شد؛ اما به گفتۀ منابع، به نتیجه نرسید. منابع روز سه‌شنبه، سی‌ویکم جوزا، به سلام‌وطندار گفتند که دور تازۀ گفت‌وگوها آغاز می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، شماری از باشنده‌گان ولسوالی‌های بلخاب و سانچارک ولایت سرپل به سلام‌وطندار خبر داده بودند که وضعیت در این دو ولسوالی به حالت نظامی درآمده است. باشنده‌گان تأکید کرده بودند که اگر گفت‌وگوها به نتیجه نرسد، جنگ خونین میان دو طرف رخ خواهد داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: