اسدالله باتوری، رییس اتحادیه‌‌ی ورزش‌های زمستانی افغانستان، می‌گوید که رقابت‌های اسکی روز جمعه، ۱۱ حوت، با اشتراک ۱۸۰ ورزش‌کار در دو بخش در بامیان برگزار شده است.

رییس اتحادیه‌ی ورزش‌های زمستانی کشور، می‌افزاید که این رقابت‌ها به هدف تشویق جوانان به ورزش، رشد ورزش‌های زمستانی در بامیان و تقویت مهارت‌های این ورزش‌کاران، برگزار شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی او، این رقابت‌ها در منطقه‌ی «خشکک» مرکز بامیان از سوی «بامیان الپاین اسکی کلپ»، آمریت تربیت بدنی و ورزش بامیان و به پشتیبانی مالی شرکت مخابراتی افغان بیسیم، نهاد افغان پیکس و افغان سپورت ترست، برگزار شده بود.

همین گونه، سیدکفیل موسوی، آمر تربیت بدنی و ورزش بامیان، می‌گوید که ۱۰۰ تن در بخش اسکی چوبی و ۸۰ تن دیگر در بخش حرفه‌ای این رقابت‌ها اشتراک کرده بودند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

آمر تربیت بدنی و ورزش بامیان، می‌افزاید که هادی، هادی نظری و مهدی نظری، به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را در بخش اسکی حرفه‌ای به دست آورده و در بخش اسکی چوبی نیز روح‌الله، محمدداد و محمدی، به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این رقابت‌ها را کسب کرده اند.

بامیان با داشتن کوه‌های بلند و پر از برف، بستر خوبی برای ورزش‌های زمستانی به ویژه اسکی است. این ولایت در سال‌های گذشته نیز میزبان چندین دور رقابت‌های اسکی بوده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: