یکی از اعضای هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت می‌گوید، هنوز به گونۀ دقیق روشن نیست که این هیأت برای آغاز دور دوم گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صلح فردا دوشنبه عازم دوحه، پایتخت قطر می‌شود یا خیر؟ حبیبه سرابی، عضو هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت با طالبان با بیان این مطلب به سلام‌وطندار می‌گوید، احتمال دارد که این سفر انجام نشود.

بانو سرابی در بارۀ این‌که به چه دلیل هیأت دولت فردا به دوحه نخواهد رفت، جزییات نمی‌دهد. قرار بود، هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت فردا، دوشنبه پانزدهم جدی برای آغاز دور دوم گفت‌وگوها با هیأت طالبان، به دوحه برود.

دور دوم گفت‌وگوهای بین‌الافغانی قرار است سه‌شنبه ۱۶ جدی، در دوحه برگزار شود.

این عضو هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت هم‌چنان می‌گوید که اعضای هیأت شام امروز با رئیس‌جمهور غنی دیدار می‌کنند و در این دیدار آقای غنی با آنان گفت‌وگوی رهنمودی خواهد داشت.

هر چند روز گذشته شورای عالی مصالحۀ ملی از آماده‌شدن پیش‌نویس رهنمود هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت خبر داد. اما بانو سرابی می‌گوید که هیأت دولت هنوز این رهنمود را دریافت نکرده است. دیدگاه شورای عالی مصالحۀ ملی را در این باره به دست آورده نتوانستیم.

در این حال محمد نعیم، سخنگوی هیأت گفت‌وگوکنندۀ طالبان در قطر به سلام‌وطندار می‌گوید، آنان در تاریخ تعیین‌شده برای آغاز دور دوم گفت‌وگوها به گونۀ کامل آماده‌گی دارند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که پیش از این شماری از اعضای هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت ابراز امیدواری کرده‌اند که دور دوم گفت‌وگوهای صلح بدون هیچ‌گونه مشکلی آغاز خواهد شد.

عبدالحفیظ منصور، عضو هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته گفت که قرار است اعضای این هیأت به روز دوشنبه، پانزدهم جدی برای پیش‌برد مرحلۀ دوم گفت‌وگوهای صلح به دوحه، پایتخت قطر بروند. او افزود که دور دوم گفت‌وگوها در زمان تعیین‌شدۀ آن از سر گرفته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: