پس از انفجار همه‌جا سرگردان فاطمه و طیبه را سراغ می‌گیرند، به محل روی‌داد می‌روند و شفاخانه‌ها را جست‌وجو می‌کنند؛ اما خبری از آن‌ها نیست. شب می‌گذرد و هنوز هم امیدی به دیدار دوباره است؛ تا این‌که به طب عدلی می‌رسند و پس از بررسی جسدهای سوخته و پارچه‌شده‌یی که روز گذشته از میان آهن‌پاره‌ها جمع‌آوری شده، دو جسد سوخته طیبه و فاطمه شناخته می‌شوند.

فاطمه و طیبه کارمندان افغان‌فیلم بودند که تازه یک ماه پیش در بست‌های انیمیشن و طراحی چهره آغاز به کار کرده بودند و روی پروژۀ انیمیشن «افسانه‌‌های افغانستان» برای کودکان کار می‌کردند. هر دو از دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه کابل مدرک کارشناسی‌شان داشتند.

صحرا کریمی، رئیس افغان‌فیلم می‌گوید: «یک ماه می‌شد از طریق رقابت آزاد و از طریق کمیسیون اصلاحات اداری آمده بودند، یکی‌شان انیمیشن‌کار بود و یکی‌شان در بخش طراحی چهره کار می‌کرد. داشتند روی یک پروژۀ سریال انیمیشن برای رسانه‌های افغانستان کار می‌کردند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اعضای خانوادۀ طیبه می‌گویند که او کارشناسی‌ ارشدش را نیز در رشتۀ هنرهای زیبا آغاز کرده بود و آرزوهای بزرگی برای ادامۀ تحصیل و خدمت به کشورش در سر می‌پروراند.

محمدایوب، کاکای طیبه می‌گوید که او پدرش را در یازده‌ساله‌گی از دست داده بود و می‌خواست برای پشتی‌بانی خانواده‌اش تلاش کند.

محمدایوب می‌افزاید: «هم می‌خواست فامیل خود را حمایت کند و هم مصدر خدمت به کشورش باشد و به مردمش خدمت کند، بر آبادانی کشورش تلاش کند. یک گل را از دست دادیم، وضعیت همه خراب است، توان صحبت‌کردن را نداریم.»

فاطمه نامزد بود و برای آینده‌اش هزارویک خواب دیده بود. او در فیس‌بوک خود از امید به روزهای بهتر گفته است که تمام سختی‌ها و مشکلات را با لب‌خند بدرقه می‌کند و می‌داند که آخرش خوب است. او زنده‌گی بدون انگیزه و اشتیاق را جهنمی برای آدم‌ها خوانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

فاطمه و طیبه پس از چاشت روز گذشته به قصد وزارت اطلاعات و فرهنگ محل کار را ترک می‌کنند و پس از آن به‌ سمت خانه‌های‌شان روانه می‌شوند، اما در راه طعمۀ انفجار می‌شوند و هرگز به منزل نمی‌رسند.

انفجارهای روز گذشته در ساحۀ مهتاب‌قلعه، از مربوطات ناحیۀ ششم و ایستگاه سرپل دشت برچی، از مربوطات ناحیۀ سیزدهم دو موتر نوع تونس مسافربری را هدف قرار داد. براساس اعلام پولیس، در این انفجارها ۷ غیرنظامی کشته و ۶ تن دیگر زخمی شدند. مسئولیت این انفجارها را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: