نیویارک‌ تایمز شب گذشته (دوشنبه، بیست‌ودوم قوس/آذر) به نقل از یک مقام‌ وزارت دفاع آمریکا/پنتاگون گزارش داده است که هیچ نظامی آمریکایی به‌دلیل حملۀ هوایی بر یک خانۀ غیرنظامیان در کابل، مجازات نمی‌شوند. این مقام آمریکایی گفته که لوید آستین، وزیر دفاع این کشور پس از توصیه‌های دو فرمانده نظامی آمریکا، این تصمیم را گرفته است.

این در حالی‌ست که نظامیان آمریکایی در چهارم سنبله/شهریور بر یک خانۀ غیرنظامیان در نزدیکی میدان‌هوایی بین‌المللی کابل حملۀ هوایی انجام دادند. در آن روی‌داد، ۱۰ غیرنظامی به‌شمول هفت کودک کشته شدند. گفته شده سرپرست این خانواده در گذشته با نهادهای آمریکایی کار کرده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آمریکا در آن‌زمان گفته بود که این حمله را بر یک پناه‌گاه داعش انجام داده است؛ اما بعد پذیرفت که قربانیان این حمله غیرنظامیان بوده‌اند. حملۀ هوایی سربازان آمریکایی بر این خانه زمانی انجام شد که اعضای این خانواده بُشکه‌های آب را به خانه منتقل می‌کردند.

سربازان آمریکایی در آن‌زمان گمان کرده بودند که این افراد مواد منفجره را جابه‌‌جا می‌کنند. وزارت دفاع آمریکا پس از بررسی‌هایش، بر بی‌گناهی این افراد اعتراف کرد و از روی‌داد به عنوان «فاجعۀ غم‌انگیز» نام برد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: