شماری از باشنده‌گان ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا، صبح امروز در بازار این ولسوالی در دکان‌ها و غرفه‌های‌شان پرچم ملی سه رنگ را برافراشتند که با واکنش نیروهای امارت اسلامی روبه‌رو و پرچم‌ها از سوی این نیروها پایین آورده شدند.

منور مبارز، یک تن از باشنده‌گان ولسوالی ارگون به سلام‌وطندار می‌گوید که صبح امروز در بازار این ولسوالی شماری از باشنده‌گان در دکان‌ها، غرفه‌ها و مارکیت‌ها پرچم ملی سه رنگ را برپا کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ مبارز، ابتدا مسئولان امارت اسلامی در ولسوالی ارگون بر این اقدام باشنده‌گان واکنش نشان نداده و مخالفت نکردند، اما سپس نیروهای امارت اسلامی این پرچم‌ها را دوباره جمع‌آوری کردند.

در همین حال، احسان زدران، دیگر باشندۀ ولسوالی ارگون نیز می‌گوید که نیروهای امارت اسلامی پرچم‌های سه رنگ را جمع‌آوری و شماری از افراد را به‌دلیل برافراشتن این پرچم‌ها در دکان‌ها و غرفه‌های‌شان لت‌وکوب کردند.

اما بلال حذیفه، رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی در پکتیکا می‌گوید که برافراشتن و دوباره پایین‌آوردن پرچم‌ها از سوی خود باشنده‌گان ولسوالی ارگون انجام شده است و نیروهای امارت اسلامی فردی را لت‌وکوب نکردند.

او به سلام‌وطندار می‌گوید: «نخیر، مردم لت‌وکوب نشدند، مردم به خواست خود پرچم‌ها را برپا و دوباره پایین کردند، چنین روی‌دادی پیش نیامده است. این فقط شایعه است.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این اقدام از سوی باشنده‌گان پکتیکا در حالی انجام شده است که چندی پیش، خبرهایی به نقل از ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر احتمال شناخته‌شدن پرچم سه رنگ به‌عنوان پرچم ملی افغانستان پخش شده بود.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: