نشست مجمع سالانۀ اسلو امروز (سه‌شنبه، سی‌ویکم جوزا)، آغاز می‌شود و قرار است فردا نیز ادامه داشته باشد. این نشست که بر میانجی‌گری در مناقشات و فرآیندهای صلح تمرکز دارد، در پایتخت ناروی برگزار می‌شود.

وزارت خارجۀ ناروی با پخش اعلامیه‌یی گفته است که تحولات خاورمیانه، اوکراین، افغانستان، یمن، ونزویلا، ایتوپی و دیگر منطقه‌های درگیر جنگ، از محورهای بحث در این مجمع‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

طبق اعلامیه، حدود ۱۰۰ میانجی مناقشات، تصمیم‌گیرنده‌گان سطح بالا، کارشناسان و بازیگران روند صلح از سراسر جهان گردهم می‌آیند تا تجربه‌های‌شان را از دیپلماسی صلح و حل مناقشه، به اشتراک بگذارند.

آنیکن هویتفلد، وزیر امور خارجۀ ناروی، میزبانی این نشست را برعهده دارد. او گفته که وضعیت ژئوپلیتیک در سال‌های پسین به‌‌طور چشم‌گیری تغییر کرده است.

خانم هویتفلد افزوده است که مجمع ام‌سال اسلو بر چه‌گونه‌گی ایجاد فرصت‌هایی برای ترویج راه‌های‌ حل‌ صلح‌آمیز در دنیای قطبی‌شده، تمرکز خواهد کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

موضوع مجمع اسلو در سال ۲۰۲۲ «فضاهایی برای گفت‌وگو در یک دنیای قطبی» است. این مجمع همه‌ساله در پایتخت ناروی برگزار می‌شود و ام‌سال هژدهمین نشست این مجمع برگزار خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: