با به بهره‌برداری‌سپردن یک پروژه‌ در لغمان، ده‌ها خانواده از آب‌ صحی آشامیدنی بهره‌مند شدند. ادارۀ محلی لغمان امروز (پنج‌شنبه، دهم سنبله) پروژه‌یی را به بهره‌برداری سپرد که در نتیجۀ آن، به ۲۰۱ خانواده آب صحی آشامیدنی توزیع می‌شود.

این پروژه‌، با پشتی‌بانی مالی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونسیف) تطبیق و به بهره‌برداری سپرده شد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

زین‌العابدین عابد، والی لغمان، در روز آغاز به عرضۀ خدمات این پروژه می‌گوید: «این پروژۀ برق آفتابی، در ابتدا با هزینۀ ۱۰ میلیون افغانی ایجاد و به بهره‌برداری رسید و ۲۰۱ خانواده از آن بهره‌مند شدند.»

آقای عابد می‌‌افزاید که دو پروژۀ دیگر نیز برای توزیع آب آشامیدنی صحی با هزینۀ ۲۱ میلیون افغانی گشایش یافته است. «دو پروژۀ دیگر با هزینۀ ۲۱ میلیون افغانی نیز شروع شده است که در مدت شش ماه تکمیل می‌شود.» به گفتۀ او، با پایان کار این پروژه‌ها، برای ۱۵۰۰ خانواده آب آشامیدنی صحی توزیع خواهد شد.

باشنده‌گان مناطقی که پروژۀ آب‌رسانی در آن‌ها تطبیق شده است، از مدت‌ها به‌دلیل دست‌رسی‌نداشتن به آب آشامیدنی پاک، ناچار بودند هر بُشکه آب را در بدل ۲۰ افغانی از بازار تهیه کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سلطان‌غازی بابا، مومن‌آباد و سنگرمینۀ شهر مهترلام، مرکز لغمان، از مناطقی‌اند که بیش‌تر باشنده‌گان آن به آب آشامیدنی صحی دست‌رسی ندارند.

ادامۀ خشک‌سالی در سال‌های پسین در افغانستان، سبب شده است که دست‌رسی شمار بسیاری از مردم در ولایت‌های مختلف کشور به آب آشامیدنی محدود شود.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: