Asset 1SWN

غنی: اگر جهان با سرنوشت ما معامله کرد به آنان پاسخ رد می‌دهیم

Ghan

محمداشرف غنی، رئیس جمهور می‌گوید، حکومت به معامله و باج‌دادن حاضر نیست و اگر جهان با سرنوشت مردم افغانستان معامله کرد، به آنان پاسخ رد می‌دهد.

آقای این سخنان را روز گذشته، یک‌شنبه بیست‌وششم اسد/مرداد، در نشستی به مناسبت روز جهانی جوانان بیان کرده افزوده است: «وقتی اجماع مردم را با خود داریم و زمانی که عظیم‌ترین قشر جامعه در کنار ماست، از هیچ‌چیزی نمی‌هراسیم.»

در این نشست که در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، شماری از نماینده‌گان کشورها و سازمان‌های جهانی نیز حضور داشتند.

رئیس جمهور در این نشست خطاب به جوان گفته است که برای استحکام پایه‌های جمهوریت از دولت پشتی‌بانی کنند.

او در بخشی از سخنانش می‌گوید که دولت در میدان‌های جنگ شکست نخورده است: «این‌که صلح می‌خواهیم، از اراده و نیت نیک ماست، مگر ما شکست نخورده‌ایم. تهداب تحکیم جمهوریت گذاشته شده است.»

رییس جمهور همچنان می‌گوید: «ما قوت ادغام طالبان را باید داشته باشیم و این بدون طرح دولت‌سازی و استحکام آن، امکان‌پذیر نیست. معنای دولت‌سازی دیکتاتوری نیست، بلکه تحکیم مردم‌سالاری است.»

آقای غنی با تأکید بر همدیگر پذیری و حفاظت از نیروهای امنیتی و دستاوردهای آنان می‌گوید، اگر لازم باشد جاده نمی‌سازد، اما این نیروها را گرسنه نمی‌ماند.

رئیس جمهور کشور صلح و ثبات را گم‌شدۀ مردم عنوان می‌کند و می‌گوید، مشکل عدم ثبات را جمهوریت حل می‌کند و باید از زعامت فردی و شخص‌محوری وارد ثبات شهروندمحور و مردم‌محور شد.

مرتبط با این خبر:

— مقاله مرتبط اول: هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت تا دو روز دیگر به دوحه می‌رود

— مقاله مرتبط دوم: داعش طرح حمله به زندانیان طالبان را دارد

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام