مسئولان «جنبش ملی نجات زندگی»، می‌گویند که این جنبش به ابتکار ۱۵ جوان رضاکار برای ایجاد هم‌آهنگی میان اهداکنندگان خون و بیماران نیازمند به خون، در سراسر افغانستان ایجاد شده است.

آن‌ها، می‌افزایند که جنبش ملی نجات زندگی از طریق واتسپ ایجاد شده است تا به بیماران نیازمند به خون در کم‌ترین فرصت به گونه‌ی رایگان خون فراهم کند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

قدرت‌الله ضیایی، یکی از مسئولان این جنبش، می‌گوید که هم‌اکنون در ۳۴ ولایت افغانستان برای خون‌دهی ۳۱ هزار عضو فعال دارند. او می‌افزاید که روزانه در هر ولایت به گونه‌ی میانگین می‌توانند ۵۰۰۰ سی‌سی خون را به بیماران نیازمند به خون، فراهم کنند.

ضیایی، تأکید می‌کند: «۳۱ هزار عضو داریم و در ۳۴ ولایت به منظور هم‌آهنگی میان اهداکنندگان خون و بیماران نیازمند به خون، واتسپ ایجاد کرده‌ایم. خواست ما از بیماران این است که پارچه‌ی خون مریض تان را در گروپ واتسپ بفرستید و زمانی که پارچه را به ما فرستادید، باز ما پیش ما اشخاصی که ثبت است، او را به بیماردار جهت اهدای خون معرفی می‌کنیم.»

قسیم، باشنده‌ی شهر کابل که به خون نیاز داشته، می‌گوید توانسته از طریق هم‌آهنگی با این جنبش برای همسرش خون رایگان دریافت کند. «من به خانم خود خون نیاز داشتم؛ او خون کم داشت و از گروه واتسپ جنش ملی نجات زندگی کسی آمد و خون داد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

کریم‌الله امینی، یکی از رضاکاران جنبش ملی نجات زندگی که به تازگی به شفاخانه‌ی صحت طفل رفته و به یک بیمار نیازمند به خون، خون اهدا کرده است، چنین می‌گوید: «هدف ما رضای خداوند متعال است و دیگر صحت‌مندی خود انسان است. خواست من از دیگران این است که با اهدای خون، زندگی دیگران نجات را بدهید.»

جنش ملی نجات زندگی، از شهروندان می‌خواهد که در روند اهدای خون به بیمارانی که به خون نیاز دارند، سهم‌ بگیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: