امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ در دیدار با مارکس پوتزل، سرپرست و معاون سیاسی دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، گفته است که امارت اسلامی راه‌کار تعامل سازنده با جهان را به پیش می‌برد.

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه، شب گذشته -۳۰ سنبله- در تویترش نوشته که امیرخان متقی با مارکس پوتزل در کابل دیدار کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

بلخی نوشته است: «وزیر امور خارجه و سرپرست یوناما، روی سخن‌رانی رهبری یوناما در باره‌ی افغانستان در نشست هفته‌ی‌ آینده‌ی شورای امنیت، رسیدن نماینده‌ی تازه‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد و سایر موضوعات گفت‌وگو کرده اند.»

سرپرست وزارت خارجه، در باره‌ی هم‌کاری‌های بیش‌تر با همه نمایندگی‌های دیپلماتیک به شمول سازمان ملل متحد، روی‌دست‌گرفتن تدابیر امنیتی قوی برای تأمین امنیت ساختمان‌ و کارمندان آن‌ها و ایجاد سهولت‌های بیش‌تر برای رفت‌وآمد کارمندان آن‌ها، به سرپرست یوناما، اطمینان داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

متقی گفته: «امارت اسلامی پالیسی‌ تعامل سازنده با جهانیان را پیش می‌برد و در این زمینه، یوناما می‌تواند نقشی خوب ایفا کند.»

این در حالی است که در چند هفته‌ی گذشته، به دلیل درگیری‌ها در پنجشیر و اتهام کشتار اسیران جنگی «جبهه‌ی مقاومت ملی» از سوی نیروهای امارت اسلامی در این ولایت، یوناما با انتقاد از امارت اسلامی، گفته بود که این کشتار موثق به نظر می‌رسد.

یوناما دو روز پیش -۲۹ سنبله- در فیسبوکش نوشته بود که «یوناما به پی‌گیری تحولات پنجشیر ادامه می‌دهد. گزارش‌های ادعای قتل زندانیان توسط امارت اسلامی، موثق به نظر می‌رسد. عاملان باید پاسخ‌گو باشند.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: