Asset 1SWN

وزارت صحت: پوشیدن ماسک در بیرون از خانه اجباری است

000_1PB8LZ_0

با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور، وزارت صحت اعلام کرده که برای جلوگیری از گسترش این ویروس، پوشیدن ماسک در بیرون از خانه اجباری است.

احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت کشور در نشست خبری این وزارت اعلام کرد که ویروس کرونا نسبت به هفته‌های گذشته سیر صعودی داشته و شمار واقعات افزایش یافته‌ است.

سرپرست وزارت صحت، وضعیت کشور در مواجهت با ویروس کرونا را نسبت به کشورهای همسایه قناعت‌بخش توصیف کرد و گفت که این وزارت برای پیش‌گیری از گسترش ویروس برنامه‌هایی روی دست دارد.

او گفته است که در تمام شفاخانه‌های کابل و ولایات بخش تجرید و تداوی ویروس کرونا ایجاد گردیده و شفاخانه‌ها از لحاظ امکانات نیز تجهیز شده‌اند.

سرپرست وزارت صحت کشور با اشاره به افزایش شمار متبلایان در کشورهای ایران و پاکستان از مردم خواست که از سفرهای غیرضروری به این کشورها خودداری کنند.

با افزایش شما مبتلایان در کشور، وزارت صحت بخشی از صلاحیت‌های این وزارت را در خصوص تشخیص ویروس کرونا به آزمایشگاه‌های شخصی سپرد. سرپرست وزارت صحت گفته که کارکرد آزمایشگاهای خصوصی به‌گونه جدی از سوی رهبری این وزارت نظارت می‌شود.

بر اساس معلومات این وزارت، حدود سه‌هزار و ۴۰۰ مرکز صحی در سراسر کشور ظرفیت این را دارند تا بیماران کرونایی را تداوی کنند.

به گفتۀ وزارت صحت، بانک جهانی حدود ۱۰۰ میلیون دالر را برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان در نظر گرفته است. به گفتۀ وزیر صحت، در صورت نیاز از این پول در چهار سال آینده استفاده خواهد شد.

وزارت صحت کشور در گزارش روزانه‌اش اعلام کرده که در شبانه‌روز گذشته از میان ۴۵۷ نمونۀ مشکوک به ویروس کرونا، نتایج آزمایش ۹۵ مورد آن مثبت شناسایی شده است.

در گزارش این وزارت آمده است که در شبانه‌روز گذشته، سه بیمار مبتلا به این ویروس جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام