وزارت امور خارجه‌، با نشر خبرنامه‌ای از دیدار امیرخان متقی، سرپرست این وزات با شماری از اعضای حزب راست آزادی اتریش در کابل، نوشته که آن‌ها از این که جامعه‌ی جهانی حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان را به رسمیت نشناخته، متأسف اند.

در این خبرنامه که امروز (دوشنبه، ۳ میزان) در شبکه‌ی پیام‌رسان اکس وزرات امور خارجه نشر شده، آمده که اعضای حزب آزادی اتریش در دیدار با امیرخان متقی، از کارکرد امارت اسلامی در راستای تأمین امنیت نیز، ستایش کرده‌ اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در این دیدار، هم‌چنان روی وضعیت شهروندان مهاجر افغانستان در اتریش و رفع مشکلات کنسولی میان افغانستان و اتریش، گفت‌وگو شده ‌است.

ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، می‌گوید: «در این دیدار، اعضای حزب آزادی اتریش، گفتند که متعهد استند تا وضعیت واقعی افغانستان را به اروپا انتقال ‌دهند و آن را با مقام‌ها و مردم خود و همین گونه کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا، شریک می‌سازند.»

پیش از این، شماری از عالمان اسلامی بریتانیا نیز پس از سفر به افغانستان و دیدار با مقام‌های امارت اسلامی، وضعیت کنونی افغانستان را به نحوی خوب عنوان کرده بودند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی است که جامعه‌ی جهانی به ویژه کشورهای غربی، در دو سال گذشته بارها از امارت اسلامی به دلیل محدودیت‌های حقوق‌بشری که روی شهروندان وضع کرده اند و بحث مواد مخدر و هراس‌افکنی، انتقاد کرده و نارضایتی شان را بروز داده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: