مسئولان در وزارت دفاع ملی، می‌گویند که در یک سال گذشته به منظور پیش‌گیری و واکنش در برابر چالش‌های امنیتی با امکانات، وسایل و تجهیزات در ساحه‌های مورد نظر، ۶۰۰ پاس‌گاه مرزی ایجاد کرده اند.

مسئولان این وزارت، امروز (یک‌شنبه، ۲۹ اسد)، در برنامه‌ی «حساب‌دهی دولت به ملت»، می‌افزایند که نیروهای مرزی را ۴۴ درصد افزایش داده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

فصیح‌الدین فطرت، رییس ستاد ارتش وزارت دفاع ملی، در این برنامه می‌گوید که به منظور دفاع از مرزها و پیش‌گیری از تهدیدها و اکمال به موقع، در یک سال گذشته در امتداد خط دیورند، ۲۸۸ کیلومتر جاده ساخته شده است.

او می‌افزاید: «حدود ۶۳ کندک در ۳۷ کمپ، ۱۰۸ بیز/پایگاه و ۶۰۰ پوسته/پاس‌گاه جهت پیش‌گیری و واکنش در برابر چالش‌های امنیتی با امکانات، وسایل و تجهیزات در ساحه‌های مورد نظر تعبیه شده است. در کل، قوت‌های سرحدی افزایش ۴۴ درصدی داشته است.»

به گفته‌ی فطرت، وزارت دفاع ملی برنامه دارد که برای افزایش نیروهای نظامی کشور، تا یک سال دیگر، ارتش افغانستان را به ۱۸۰ هزار تن افزایش بدهد.

رییس ستاد ارتش، می‌گوید که در یک سال گذشته، هیچ پرواز عملیاتی از سوی وزارت دفاع انجام نشده است و فعالیت‌های افراد و «گروه‌های مغرض» را نیروهای زمینی پاسخ داده اند.

او می‌افزاید: «دستگاه‌های استخباراتی به نام داعش گه‌گاهی فعالیت‌هایی را انجام داده که نیروهای زمینی در برابر شان پاسخ داده اند. در کل، افغانستان دشمن زیاد دارد که می‌خواهند آن را ناامن نشان دهند.»

محمدقاسم فرید، معین استراتژی و پالیسی وزارت دفاع ملی، می‌گوید که برای بلندبردن توان‌مندی ارتش ملی، به نظامیان امارت اسلامی آموزش‌های لازم داده و برای خدمت جذب شده اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «در یک سال گذشته، ۲۴ هزار و ۷۷۴ تن از منسوبین قطعات و جزوتام‌ها از مرکزهای تعلیمی و مکتب‌ها فارغ‌التحصیل شده که ۵۰۰ تن به اکادمی ملی نظامی و ۴۹۱ تن به حربی ښوونځی/ مکتب نظامی معرفی شده اند.»

مسئولان در وزارت دفاع ملی، تأکید می‌کنند که تا کنون هشت بال‌گرد و ۲۰ هواپیمای بال‌ثابت را ترمیم کرده اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: