Asset 1SWN

مارشال دوستم به زودی به کابل می‌آید و با غنی دیدار می‌کند

Marshal Dostum

عنایت‌الله بابر فرهمند، از چهره‌های نزدیک به مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان در گفت‌وگویی با سلام‌وطندار می‌گوید، قرار است آقای دوستم برای تشکیل اجماع میان رهبران سیاسی و بحث برای مهار ناامنی‌های روزافزون با رئیس‌جمهور غنی، به کابل بیاید.

گفته می‌شود که مارشال دوستم به دعوت رسمی آقای غنی به کابل بیاید و مسئولیت جنگ در برابر طالبان را عهده‌دار شود، اما آقای فرهمند، از دادن جزییات در این باره خودداری می‌کند.

خواستیم در این باره دیدگاه ارگ ریاست جمهوری را نیز داشته باشیم، اما دفتر سخنگوی ریاست جمهوری می‌گوید که برای فعلاً در این باره چیزی برای گفتن ندارند.

آگاهان سیاسی می‌گویند که رئیس‌جمهور غنی در کنار مارشال دوستم شماری از رهبران سیاسی دیگر را نیز زیر نام جنگ‌سالار از خود و نظام دور ساخت که پیامد این رویکرد به زیان خودش تمام شد. به گفتۀ آنان، با این همه اعتماد به رئیس‌جمهور غنی کار دشوار است.

اسدالله ندیم، آگاه سیاسی و نظامی به سلام‌وطندار می‌گوید، در شرایطی که طالبان بیشتر از هر زمانی دست به قتل و کشتار می‌زنند، یکجا شدن رهبران سیاسی و تقسیم قدرت از سوی رئیس‌جمهور کار پسندیده است.

مارشال دوستم، در انتخابات سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان معاون نخست در کنار غنی ایستاد. اما به زودی به دلیل بروز تنش‌هایی میان آقای غنی و مارشال دوستم، روابط هر دو به تیره‌گی گرایید. آقای دوستم در حال حاضر در ولایت جوزجان به سر می‌برد.

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام