Asset 1SWN

خلیلزاد: حمله بر دانشگاه کابل «فرصت امتیازگیری نیست»

A man, wounded after gunmen stormed Kabul university, arrives in an ambulance to Isteqlal Hospital in Kabul on November 2, 2020. - Gunmen stormed Kabul university on November 2 ahead of the opening of an Iranian book fair, firing shots and sending students fleeing, Afghan officials and witnesses said. (Photo by WAKIL KOHSAR / AFP) (Photo by WAKIL KOHSAR/AFP via Getty Images)

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان حملۀ روز گذشته بر دانشگاه کابل را که گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، «وحشت‌آور و طرفداری از جهل» می‌خواند و آن را نکوهش می‌کند.

او می‌گوید، عاملان این حمله مخالفان صلح‌اند که به دنبال جنگ دایمی در افغانستان هستند.

خلیل‌زاد امروز (سه‌شنبه، ۱۳ عقرب/آبان) در توییتی نوشته است: «جنایت تروریستان تنها در برابر دانش نیست، بل‌که طرفداری از جهل است، آن‌ها می‌خواهند هرج‌و‌مرج و بی‌ثباتی و هراس و فقر را ایجاد کنند. آن‌ها با صلح مخالفت و از آن ترس دارند و در جست‌وجوی جنگ دوامداراند.»

او با وحشیانه‌خواندن حمله بر دانشگاه کابل می‌گوید، این حمله فرصتی برای حکومت و طالبان برای امتیازگیری نیست؛ زیرا به گفتۀ او، دو طرف با یک دشمن مشترک روبه‌رواند.

آقای خلیل‌زاد از دولت و طالبان می‌خواهد که برای صلح متحد شوند و راهی برای آتش‌بس و دست‌یابی به یک توافق سیاسی پیدا کنند، «این مراحل پاسخ درستی به این بربریت غیرقابل بیان است.»

در حملۀ روز گذشته بر دانشگاه کابل که حدود هفت ساعت به درازا کشید، ۱۹ تن کشته شدند و حدود ۴۰ تن زخم برداشتند.

داعش مسئولیت این حمله را به دوش گرفت، اما امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور این حمله را کار شبکۀ حقانی دانسته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام