با گذشت بیش از ۱۰۰ روز از روی‌کارآمدن امارت اسلامی در کشور، ملا محمدحسن آخوند، رئیس‌الوزرای امارت اسلامی برای نخستین بار در یک پیام صوتی به ملت سخن‌رانی کرد. او گفت که دولت پیشین عامل بدترشدن وضعیت اقتصادی مردم و خشک‌سالی‌ست.

اما شماری از آگاهان امور به این باور اند که مسئولان امارت اسلامی نباید به بهانۀ فساد دولت پیشین و خشک‌سالی، از خود سلب مسئولیت کنند. به گفتۀ آنان، امارت اسلامی در برابر مردم مسئول است.

خپلواک زازی، آگاه روابط بین‌الملل اظهارات رئیس‌الوزرای امارت اسلامی را به‌جا نمی‌داند و می‌گوید، همان‌گونه که امارت اسلامی از سرمایه‌های ملی استفاده می‌کند، باید به حل مشکلات مردم نیز بپردازد. به گفتۀ آقای زازی، امارت اسلامی در سطح جهان رفتاری می‌کند که نمی‌تواند قناعت جهان را فراهم کند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

روز گذشته ملا محمدحسن آخوند، رئیس‌الوزرای امارت اسلامی برای نخستین بار به ملت سخن‌رانی کرد. او گفت که دربارۀ سیاست داخلی امارت اسلامی به سه تعهد خود که پایان‌دادن اشغال، ایجاد نظام اسلامی و تأمین امنیت بود، عمل کرده است.

محمدحسن آخوند دولت پیشین را مسئول فقر و بدترشدن وضعیت اقتصادی دانسته و گفته است که در نظام گذشته بیش‌تر عایدی‌های کشور به ارگ ریاست‌جمهوری می‌رفت و با امضای محمداشرف غنی برداشت می‌شد.

رئیس‌الوزرا حکومت امارت اسلامی را همه‌شمول خوانده و از مسئولان خواسته است که با مردم و کارمندان دولت پیشین رفتار درست کنند. او به تمام مسئولان دولتی دستور داده است که به مردم پاسخ‌گو باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس‌الوزرای امارت اسلامی دربارۀ تعلیم دختران و حقوق زنان نیز گفته که در این زمینه پیش‌رفت‌هایی صورت گرفته و تعلیم مطابق اصول شریعت بر همه فرض است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: