مسئولان محلی لوگر می‌گویند که پس از باران‌های شدید روز گذشته در شهر پل‌علم، مرکز این ولایت و ولسوالی‌های خوشی و محمدآغه، سیل مدهش جاری شده است.

عمر منصور، سخنگوی والی لوگر، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ این سیل‌ها به‌شمول زنان و کودکان ۲۰ تن جان داده‌اند.

سخنگوی والی لوگر می‌افزاید که در ولسوالی خوشی حدود ۳۰۰۰ خانه ویران و ۲۰۰۰ مواشی نیز تلف شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آقای منصور، با تلاش‌های ادارۀ محلی لوگر شب گذشته صدها خانواده از مناطق سیل‌زده به مناطق امن منتقل شده‌اند و قرار است خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل‌ها به اردوگاهی در نزدیکی ساختمان ولسوالی خوشی منتقل شوند.

در همین حال، لطف‌الله، یک تن از بزرگان قومی ولسوالی خوشی، به سلام‌وطندار می‌گوید که منطقۀ «ابتک» این ولسوالی در نتیجۀ سیل‌های روز گذشته به‌شدت آسیب دیده است.

کریم‌الله، باشندۀ روستای «دِه‌نو» ولسوالی محمدآغه، نیز به سلام‌وطندار می‌گوید که جسد دو زن در منطقۀ «دادوی» این ولسوالی یافت شده و سیلاب‌ها ده‌ها خانه و هزاران جریب زمین کشاورزی را از بین برده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید آب دریای لوگر هر ساعت افزایش می‌یابد که این امر صدها خانه را با خطر تخریب روبه‌رو کرده است و دولت باید این خانواده‌ها را به جاهای امن منتقل کند.

گفتنی‌ست که سیلاب‌ها پیش از این نیز در شهر پل‌علم و ولسوالی‌های محمدآغه، خوشی، بره‌کی‌برک، چرخ و خروار ولایت لوگر، تلفات و زیان‌های هنگفت مالی به مردم وارد کرده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: