باشنده‌گان ولایت‌های حوزۀ جنوب‌شرق (پکتیا، پکتیکا و خوست) می‌گویند، پس از بهبود وضعیت امنیتی در کشور شمار افرادی که از ساحات تفریحی این ولا‌یت‌ها دیدن می‌کنند، افزایش یافته است. شماری از جوانان در ولایت‌های پکتیا، پکتیکا و خوست به تفریح‌گاه‌هایی می‌روند که پیش از این به‌دلیل ناامنی نمی‌توانستند به این مناطق بروند.

جوانانی که به مناطق تفریحی این ولایت‌ها آمده‌اند، می‌گویند که پس از بهترشدن وضعیت امنیتی در کشور، آنان می‌توانند با خیال راحت و حس امنیت به گشت‌وگذار بپردازند. به گفتۀ باشنده‌گان خوست، ولسوالی‌های «موسی‌خیل»، «زازی میدان» و «قلندر» و مناطق «فارم‌باغ» و «میلمه‌کوت» از مکان‌هایی‌ در این ولایت‌اند که مردم برای تفریح به آن‌جاها می‌روند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در کنار خوست، پکتیکا هم دارای مناطق تفریحی‌ست که توجه جوانان بسیاری را به خود جلب کرده است. باشنده‌گان پکتیا نیز همانند گذشته برای تفریح به مناطقی در ولسوالی‌های زازی آریوب، جانی‌خیل، پتان، سمکنی و شهر گردیز می‌روند.

مسئولان امارت اسلامی در حوزۀ جنوب‌شرق کشور می‌گویند، شهروندان می‌توانند به گونۀ مطمین به مناطق تفریحی که هنوز نرفته‌اند، بروند و از آن‌جا دیدن کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

خالقیار احمدزی، رئیس اطلاعات و فرهنگ پکتیا می‌گوید که امارت اسلامی امنیت همۀ گردش‌گران را تأمین می‌کند.

حوزۀ جنوب‌شرق کشور در کنار داشتن مناطق طبیعی و جنگل‌های سبز، مکان‌های مناسبی برای کنترل آب نیز دارد که تاکنون به ‌دلیل‌ ناامنی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: