آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، می‌گوید که مبارزه با تروریسم و پشتی‌بانی از افغانستان در اولویت‌ هم‌کاری سازمان ملل و سازمان پیمان امنیت جمعی قرار دارد.

دبیرکل سازمان ملل روز گذشته در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفته است که سازمان ملل متحد و سازمان پیمان امنیت جمعی مشتکل از (ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان) باید هم‌کاری خود را در این زمینه تقویت کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گوترش هم‌چنان از وخیم‌شدن اوضاع در افغانستان هشدار داده و گفته که تروریسم نه تنها برای امنیت منطقه، بلکه برای تمام جهان یک تهدید دایمی‌ است.

او افزوده است: «بدون اقدام مصمم، انقباض شدید اقتصادی، افزایش بی‌کاری و تشدید بحران انسانی به ناامیدی دامن می‌زند و افراط‌گرایی را پرورش می‌دهد.»

به گفتۀ گوترش، هم‌کاری نزدیک میان سازمان ملل متحد و سازمان‌های منطقه‌یی از جمله پیمان امنیت جمعی برای خنثی‌کردن این تهدیدهای در حال تحول، جلوگیری از فروپاشی، ارتقای ثبات و در نهایت نجات جان انسان‌ها ضروری است.

دبیر کل سازمان ملل تأکید کرده که این نهاد مصمم به تقویت هم‌کاری‌ است و برای دست‌یابی به این اهداف بر پشتی‌بانی شرکای منطقه‌یی خود حساب می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پیش از این نیز، سازمان‌های بین‌المللی بارها از گسترش فعالیت‌ گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان ابراز نگرانی کرده و از تبدیل‌شدن این کشور به پای‌گاه امن تروریسم هشدار داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: