Asset 1SWN

سلام وطندار

انفجار ماین‌های کناره جاده‌یی در بغلان و دایکندی؛ ۴ تن کشته و ۶ تن زخمی شدند

WhatsApp Image 2021-01-08 at 8.48.54 PM

مسئولان امنیتی بغلان و مقام‌های محلی دایکندی تأیید می‌کنند که در پی انفجار ماین‌های‌ کنار جاده‌یی در این دو ولایت، ۴ تن کشته شده و ۶ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

جاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان در یک پیام صوتی به رسانه‌ها گفته است که حوالی ساعت ۷:۳۰ ‌شب گذشته (جمعه، نوزدهم جدی/دی) در پی انفجار یک ماین کنار جاده‌یی در مسیر جادۀ شفاخانۀ ملکی بغلان در شهر پلخمری، مرکز این ولایت ۲ غیرنظامی کشته و ۴ غیرنظامی و یک پولیس زخمی شده‌اند.

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان، ماین هنگام عبور یک موتر گزمۀ پولیس انفجار کرده است. آقای بشارت افزوده که به خانه‌ها و دکان‌های نزدیک محل روی‌داد، خسارات بسیاری وارد شده است. او هم‌چنان گفته که نزدیک به ۲۰ دکان نزدیک محل روی‌داد در پی این روی‌داد ویران شده‌اند.

دکان‌ها و خانه‌هایی که در اثر انفجار ماین در شهر پلخمری آسیب دیده‌اند

از سوی هم، عصر روز گذشته در پی دو انفجار ماین کناره جاده‌یی در ولسوالی کجران ولایت دایکندی ۲ پولیس کشته شده‌اند و یک پولیس دیگر زخم برداشته است.

غیرت‌علی جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی می‌گوید که این روی‌داد در روستای«صد منه» در نزدیکی یک پاسگاه نیروهای امنیتی رخ داده است.

به گفتۀ او، در انفجار نخست یک پولیس کشته شده و در انفجار دومی هم یک پولیس کشته و یک پولیس دیگر زخمی شده است.

محمدعلی ارزگانی، معاون مالی و اداری والی دایکندی نیز به سلام‌وطندار می‌گوید که عصر روز گذشته دو انفجار ناشی از ماین کنار جاده‌یی کارگذاری‌شده از سوی طالبان در فاصلۀ نزدیک میان دو پاسگاه نیروهای امنیتی در روستاهای «زردگلان» و «صد منه» ولسوالی کجران رخ داده‌اند.

آقای ارزگانی هم تأیید می‌کند که در نتیجۀ انفجار این دو ماین ۲ پولیس کشته شده‌اند و یک پولیس دیگر زخمی شده است.

معاون والی دایکندی می‌افزاید، براساس اطلاعاتی که مقام‌های محلی این ولایت به آن دسته یافته‌اند، گروه طالبان هدف حمله بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی کجران دایکندی را دارد.

کجران از ولسوالی‌های ناامن ولایت دایکندی‌ست. طالبان هرازگاهی با راه‌اندازی حمله‌های نظامی و کارگذاری ماین‌های کنار جاده‌یی نظامیان و غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام