مسئولان محلی کنر می‌گویند که بامداد امروز (دوشنبه، چهاردهم سنبله) در پی وقوع زمین‌لرزه‌ی نیرومند در مربوطات ولسوالی نورگل این ولایت، ۶ تن جان باخته و ۹ تن دیگر زخمی شده اند.

احسان‌الله احسان، مدیر ارزیابی زیان‌های ریاست مبارزه با حوادث طبیعی کنر، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجه‌ی این زمین‌لرزه شماری از خانه‌های مسکونی در روستاهای «ودیرو، شلط، ماماگل و اروت» ولسوالی نورگل آسیب دیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفته‌ی او، در این رویداد ۶ تن جان باخته و ۹ تن دیگر نیز زخم برداشته اند.

آقای احسان می‌افزاید که این روستاها دورافتاده اند و جزئیات زیادی از زیان‌های واردشده در دست نیست. با این حال، او می‌گوید که تیم‌های امدادرسان برای کمک با آسیب‌دیدگان به محل رسیده اند.

زمین‌لرزه‌ی بامداد امروز افزون بر چهار ولایت زون شرق، شماری از ولایت‌های زون جنوب‌شرق و کابل، پایتخت کشور را نیز تکان داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مرکز لرزه‌نگاری امریکا اعلام کرده که حوالی ساعت ۲:۲۷ دقیقه‌ی بامداد امروز، زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵.۳ درجه‌ی ریشتر شرق افغانستان را تکان داده است.

مرکز زمین‌لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار بوده است. مرکز لرزه‌نگاری امریکا گفته که این زمین‌لرزه ولایت‌های لغمان و کنر را نیز تکان داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: