امان‌الله هوتکی، رئیس پیشین شورای ولایتی ارزگان می‌گوید که پس از سقوط ولسوالی دهراوود به دست طالبان، مردم این ولسوالی همۀ تأسیسات عامه را به تاراج بردند.

آقای هوتکی در ویدئویی که به رسانه‌ها فرستاده، گفته است ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، مربوط به غارت‌بردن‌ دارالمعلمین این ولسوالی‌ست. او می‌گوید که مردم نه‌تنها دارالمعلمین؛ بل‎که ریاست‌های شهرداری و معارف و سایر تأسیسات عامۀ این ولسوالی را نیز به تاراج برده‌اند.

او می‌گوید، دارالمعلمینی که ویدئوی به تاراج‌‌بردن آن در رسانه‌های اجتماعی پخش شده، با همه امکانات مجهز بوده است. به گفتۀ او، مردم همه‌چیز را از بین برده و ساختمان دارالمعلمین را به ویرانه مبدل کرده‌اند.

به گفتۀ هوتکی، علاوه بر دارالمعلمین، تمام مدارک مدیریت معارف، ریاست شهرداری و فرمان‌دهی پولیس نیز به تاراج برده شده‌ است. او از طالبان می‌خواهد که از بیت‌المال محافظت کرده و از چپاول‌گری آن جلوگیری کنند.

طالبان حدود ۲۰ روز پیش، پس از نبرد شدید ولسوالی دهراوود ارزگان را تصرف کردند.

اعضای انجمن «سلیمان تخت» در ولایت ارزگان می‌گویند، تأسیسات عامه و مکان‌هایی که متعلق و به سود مردم است، باید نگه‌داری شود، تا این‌که به تاراج برده شود. آنان نیز از طالبان می‌خواهند که به مردم اجازۀ به تاراج‌بردن تأسیسات عامه را ندهند.

بر بنیاد گزارش‌ها، اکنون در ولسوالی دهراوود به شمول شفاخانه‌، دارالمعلمین و ریاست‌های شهرداری و معارف، خانه‌ها و دکان‌های مردم نیز به یغما برده شده است.

تلاش کردیم دیدگاه سخنگوی والی ارزگان را نیز در این مورد داشته باشیم؛ اما با تماس‌ها و پیام‌های مکرر موفق نشدیم.

 

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: