احمدضیا سراج، رئیس عمومی امنیت ملی میگوید که در جریان یک هفتۀ گذشته حدود یک‌هزار و ۵۰۰ جنگجوی طالب در بخشهای مختلف کشور کشته یا زخمی شدهاند.

رئیس عمومی امنیت ملی امروز در نشست خبری مشترک مقام‌های ارشد امنیتی در کابل می‌گوید که هفتۀ گذشته برای طالبان یک هفتۀ خونین بوده است.

او می‌افزاید که تلفات بلند طالبان در جریان هفتۀ گذشته در میان رهبری این گروه یک سلسله مشکلات ایجاد کرده و فشارها سر ملا یعقوب را نیز به این دلیل که نتوانسته به زعم خودشان از این افراد درست استفاده کنند، افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به‌ گفتۀ آقای سراج، این مسأله منجر شده است که طالبان به جلب و جذب جبری کودکان و فرستادن آنان به میدان‌های جنگ بپردازند.

در همین حال، محمدیاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش کشور نیز در این خبری می‌گوید که تلفات طالبان در جریان یک ماه گذشته حتی تا ده برابر بیش‌تر از تلفات نیروهای امنیتی و غیرنظامیان بوده است.

از سویی هم، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور در این نشست از ناپدیدبودن هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان خبر می‌دهد و می‌گوید که حدود دوازده ماه می‌شود از او اطلاعی نیست و طالبان نیز دربارۀ او خبری نشنیده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای محب تأکید می‌کند که در این مدت هیچ کلیپی از او منتشر نشده است و نه هم منابع استخباراتی این موضوع را تأیید می‌کنند. او از طالبان می‌خواهد در این باره پاسخ دهند که رهبرشان وجود دارد یا نه؟

طالبان هنوز دربارۀ این اظهارات مقام‌های امنیتی واکنشی نشان نداده‌اند.

سیداحمدشاه هاشمی

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: