مسئولان محلی و شورای ولایتی کندز از انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در کندک ارتش مرزی در ولسوالی امام‌صاحب این ولایت خبر می‌دهند.

محمدیوسف ایوبی، رئیس شورای ولایتی کندز می‌گوید، طالبان صبح امروز (سه‌شنبه، ۱۳ عقرب/آبان) یک موتر پر از مواد انفجاری را در محوطۀ کندک نیروهای ارتش مرزی در ولسوالی امام‌صاحب منفجر ساخته‌ا‌ند. به گفتۀ او، هم‌اکنون درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این کندک جریان دارد.

محبوب‌الله سعیدی، ولسوال امام‌صاحب با تأیید این رویداد به سلام‌وطندار می‌گوید، هنوز نوعیت این انفجار معلوم نیست و گروه تحقیقاتی این موضوع را بررسی می‌کند. ولسوالی امام‌صاحب نیز می‌گوید، درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این کندک ادامه دارد.

یک منبع امنیتی در این ولایت که نخواست هویتش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، در نتیجۀ این انفجار تاکنون ۵ نیروی مرزی کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

شمار قربانیان این انفجار در حال افزایش است؛ زیرا به گفتۀ منبع، شماری از نیروهای امنیتی در زیر آوار گیر مانده‌اند. منبع می‌افزاید که نیروهای کمکی به محل رویداد رسیده‌اند و درگیری هنوز میان مهاجمان و نیروهای مرزی ادامه دارد.

اما هادی جمال، معاون سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر می‌گوید، حوالی ساعت ۷:۰۰ صبح امروز یک انتحارکننده سوار بر موتر پر از مواد انفجاری که می‌خواست کندک نیروهای مرزی در ولسوالی امام‌صاحب را هدف قرار دهد، پیش از رسیدن به این کندک در نزدیکی قراول این کندک توسط نیروهای ارتش شناسایی و از بین برده شد.

به گفتۀ او، پس از این رویداد شماری از مهاجمان با نیروهای امنیتی به درگیری پرداخته‌اند که برخی آنان کشته شده و چند تن دیگرشان از محل فرار کرده‌اند. هنوز شمار دقیق مهاجمان روشن نیست.

حکیم حساس، خبرنگار سلام‌وطندار که به شفاخانۀ پنجاه بستر ولسوالی امام‌صاحب رفته است می‌گوید، شماری زیادی کشته و زخمی نیروهای مرزی به این شفاخانه منتقل شده، اما نیروهای امنیتی اجازۀ صحبت با آنان را نمی‌دهند.

خبرنگار سلام‌وطندار می‌گوید، وضعیت در ولسوالی امام‌صاحب نگران‌کننده است و هنوز هم صدای شلیک سلاح‌های مختلف و پرتاب هاوان از سوی دو طرف شنیده می‌شود.

طالبان تاکنون دست‌ داشتن‌شان در این حمله را رد یا تأیید نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: