منابع موثق امنیتی و گواهان در کندز به سلام‌وطندار می‌گویند، در نتیجۀ برخورد هاوان بر ساختمان ولایت کندز ۴ محافظ والی کشته شده‌اند.

به گفتۀ این منابع این هاوان حوالی ساعت ۵:۰۰ عصر روز گذشته، یک‌شنبه یازدهم عقرب/آبان، در محوطۀ مهمان‌خانۀ ساختمان مقام ولایت کندز برخورد کرده است.

این منابع و گواهان می‌گویند، این رویداد هنگامی رخ داد که شماری از کارمندان، محافظان و نزدیکان والی کندز در محوطۀ ولایت، سرگرم بازی والیبال بودند.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز با تأیید این خبر می‌گوید، این هاوان از سوی طالبان در محوطۀ ساختمان ولایت، شلیک شده است. به گفتۀ مرادی، در این رویداد ۴ محافظ والی جان باخته و۶ تن دیگر به شمول کارمندان ملکی زخم برداشته‌اند.

مسئولان شفاخانۀ حوزه‌یی کندز نیز می‌گویند، از محل رویداد ۴ کشته و ۶ زخمی به شفاخانه منتقل شده است.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند. اما روزنامۀ نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های ارشد و محلی افغانستان گزارش داده که در حملۀ طالبان در شمال افغانستان که در آن دست‌کم ۴ افسر امنیتی کشته شده‌اند، به احتمال زیاد توسط هواپیمای بدون سرنشین صورت گرفته است.

غلام‌ربانی ربانی، عضو شورای ولایتی کندز به این روزنامه گفته است، هنوز مشخص نیست که این حمله توسط میزایل صورت گرفته یا هواپیمای بی‌سرنشین.

نیویورک تایمز می‌افزاید که فضل‌کریم ایماق، نمایندۀ مردم کندز در مجلس نماینده‌گان در صفحۀ فیسبوکش نوشته است که در این فصل «روش جدید حمله» را پیش گرفته‌اند. اما نگفته است که این حمله توسط هواپیمای بی‌سرنشین انجام شده یا نه.

مقام‌ها در کندز می‌گویند، هواپیماهای بی‌سرنشین طالبان که از آن‌ها برای نظارت استفاده می‌شود، بیشتر بر فراز این ولایت به چشم می‌خورد. به نقل از نیویورک تایمز، در ماه مارچ، نیروهای دولتی ادعا کردند که یک هواپیماهای بی‌سرنشین را سرنگون کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: