Asset 1SWN

سلام وطندار

برخورد هاوان بر یک خانۀ مسکونی در کندز، جان ۵ تن را گرفت

The central traffic square of Kunduz City three weeks after it was partially taken over by the Taliban in early October 2016. 27.10.2016. CREDIT: Andrew Quilty for The Wall Street Journal.  SLUG: AFGHAN110

این رویداد صبح امروز (دوشنبه، ۲۱ میزان/مهر) در روستای «شورابی» از مربوطات شهر کندز رخ داده است.

نزدیکان قربانیان به سلام‌وطندار می‌گویند که در نتیجۀ برخورد این هاوان ۴ عضو یک خانواده به شمول یک زن، دو کودک و یک پسر جوان کشته شده‌اند.

به گفتۀ آنان، این هاوان در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان بر این خانۀ مسکونی برخورد کرده است. نزدیکان این خانواده می‌افزایند، هنوز روشن نیست که این هاوان از سوی نیروهای امنیتی شلیک شده یا طالبان آن را پرتاب کرده‌‌اند.

اما یک منبع امنیتی در کندز که نخواست هویتش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، این هاوان هنگام عملیات نیروهای امنیتی، از سوی طالبان بر این روستا شلیک شده است. به گفتۀ منبع، در این رویداد ۴ تن به شمول یک زن و دو دختر اعضای یک خانواده کشته شده‌اند.  منبع می‌افزاید که در این رویداد یک کودک زخم برداشته است.

اما هجرت‌الله اکبری، سخنگوی پولیس کندز می‌گوید، در نتیجۀ برخورد این هاوان که از سوی طالبان شلیک شده، ۵ غیرنظامی به شمول زنان و کودکان کشته شده‌اند. به گفتۀ او، در این رویداد ۷ تن دیگر به شمول زنان و کودکان زخم برداشته‌اند.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام