Asset 1SWN

انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در فراه یک کشته و ۳ زخمی به‌جا گذاشت

WhatsApp Image 2020-12-28 at 10.58.54 AM

مسئولان امنیتی در ولایت فراه تأیید می‌کنند که در نتیجۀ انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی ولسوالی «اناردره» این ولایت، یک پولیس کشته شده و ۳ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

محب‌الله محب، سخنگوی پولیس فراه به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۶ بامداد امروز (دوشنبه، هشتم جدی/دی) طالبان می‌خواستند یک تانک هاموی پُر از مواد انفجاری را در ساختمان ولسوالی «اناردره» انفجار دهند که پیش از رسیدن به نزدیکی ولسوالی، آماج حمله‌های نیروهای امنیتی قرار گرفت و انفجار کرد.

به گفتۀ محب، در این روی‌داد یک پولیس کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده‌اند. آقای محب می‌افزاید که این تانک هاموی چندی پیش به دست طالبان افتاده بود.

اما شاه‌محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه به سلام‌وطندار می‌گوید که در این روی‌داد یک پولیس کشته و ۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای نعیمی می‌افزاید که این موتر بمب‌گذاری‌شده چند روز پیش پس از حملۀ طالبان به یکی از مسیرهای ورودی به ولسوالی «اناردره» داخل این ولسوالی شده بود.

سخنگوی پولیس فراه می‌گوید، پس از انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده، طالبان با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند که به افراد این گروه نیز تلفات وارد شده است.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

فراه از ولایت‌های ناامن در غرب کشور است. گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت، از جمله ولسوالی «اناردره» حضور و فعالیت گسترده دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام