Asset 1SWN

حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده بر فرماندهی پولیس دامان کندهار؛ به شمول فرمانده ۳۴ تن زخمی شدند

Qandahar OkOk

مسئولان محلی در کندهار تأیید می‌کنند که ۳۳ تن به ‌شمول غیرنظامیان در حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده بر ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی دامان این ولایت زخمی شده‌اند.

بهیر احمدی، سخنگوی والی کندهار می‌گوید، یک موتر پر از مواد انفجاری حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز (دوشنبه، ۱۷ قوس/آذر) ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی دامان این ولایت را هدف قرار داد.

به گفتۀ او، این حملۀ انفجاری هنگام برگزاری یک نشست در ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی دامان کندهار، رخ داد.

احمدی می‌گوید، در این رویداد ۳۳ تن به شمول  ۲ کارمند امنیت ملی، ۹ سرباز پولیس، ۷ کارمند ولسوالی و ۱۵ غیرنظامی زخمی شده‌اند.

به گفتۀ مسئولان محلی کندهار، ۱۵ غیرنظامی که در این حمله زخم برداشته‌اند، اعضای یک خانواده‌اند.

یک منبع امنیتی در کندهار که نخواست هویتش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، عبدالودود، فرمانده پولیس ولسوالی دامان نیز در این انفجار زخم برداشته ‌است.

عبدالودود، فرمانده پولیس ولسوالی دامان

سخنگوی والی کندهار می‌افزاید که در این حملۀ انفجاری هیچ‌کسی کشته نشده‌ و بیش‌تر افراد به ‌گونۀ سطحی زخم برداشته‌اند.

وزارت داخله اعلام کرده که این انفجار در نزدیکی قرارگاه فرماندهی پولیس ولسوالی دامان رخ داده است. طارق آرین، سخنگوی این وزارت می‌گوید، از محل رویداد ۱۱ زخمی نیروهای پولیس به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند.

 یک دکتر در شفاخانۀ حوزه‌یی میرویس کندهار به سلام‌وطندار می‌گوید، ۷ زخمی از محل رویداد به این شفاخانه منتقل شده‌ که وضعیت صحی‌شان خوب گزارش شده است.

هم‌زمان با این یک انفجار در ولسوالی ژیری کندهار نیز رخ داده است. پولیس این ولایت می‌گوید، یک مهاجم که می‌خواست با استفاده از یک موتر هاموی بمب‌گذاری‌شده، نیروهای دولتی را آماج قرار دهد، پیش از رسیدن به هدف از سوی نیروهای دولتی آماج قرار گرفت. هر چند مسئولان امنیتی کندهار می‌گویند، در این رویداد به نیروهای امنیتی تلفات وارد نشده‌ است، اما یک منبع امنیتی در این ولایت به سلام‌وطندار می‌گوید که در این رویداد یک نیروی کماندو جان باخته است.

از سوی دیگر مسئولان امنیتی کندهار از پرتاب چندین بمب‌دستی بر مهمان‌خانۀ شمس‌الله، فرمانده پولیس ولسوالی ژیری این ولایت خبر می‌دهند. آنان می‌گویند، در این رویداد به کسی آسیبی نرسیده، اما مهمان‌خانه ویران شده ‌است.

تاکنون هیچ گروهی به شمول طالبان مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام