صدها تن از باشنده‌گان ولایت بلخ با راه‌اندازی تظاهراتی خواهان پیداکردن و رهایی عبدالرووف از چنگ اختطاف‌گران، از سوی دولت شده‌اند. این معترضان با سردادن شعار «مرگ بر حکومت، ما عدالت می‌خواهیم» به حکومت محلی و مرکزی ۷۲ ساعت مهلت داده‌اند تا این کودک را از چنگ آدم‌ربایان آزاد سازند.

آنان هشدار می‌دهند و می‌گویند، اگر حکومت تا سه روز آینده نتواند عبدالرووف را از چنگ اختطاف‌گران آزاد سازد، یکبار دیگر نهادهای دولتی و بندرهای کشور را خواهند بست.

محمدنبی، پدر عبدالرووف در این راهپیمایی دولت را در زمینۀ رهایی پسرش به خاموشی متهم می‌کند.

او، خاموشی دولت را در زمینۀ رهایی پسرش «ننگین و مرگبار» می‌خواند و می‌گوید که گوش دولت نسبت به اعتراض‌های ترک‌تباران «کر» است.

اعضای خانواده و نزدیکان عبدالرووف، دولت را در زمینۀ رهایی این کودک به وعده‌‎‌خلافی و ناتوانی متهم می‌کنند و هشدار می‌‎دهند که در کنار ادامۀ تحصن و اعتراض‌‎های مدنی، به ملل‎‌متحد نیز مراجعه خواهند کرد.

مسئولان محلی بلخ در بارۀ آدم‌ربایان و محل نگه‌داری عبدالرووف چیزی نمی‌گوید، اما تأکید می‌کنند که تلاش‌ها برای رهایی این کودک جریان دارد.

اعضای خانوادۀ عبدالرووف و باشنده‌گان بلخ در حالی از تعیین مهلت ۷۲ ساعته برای رهایی این کودک به دولت سخن می‌زنند که رئیس‌جمهور غنی و معاون نخست‎‌اش، حدود سه هفته پیش به خانوادۀ این کودک وعده دادند که تا ۱۵ روز دیگر، فرزندشان از چنگ آدم‎‌ربایان آزاد خواهد شد. آقای غنی و امرالله صالح گفته بودند که درغیر آن، مقام‎‌های امنیتی بلخ را از وظیفه برکنار خواهند کرد. اما با گذشت بیش از صد روز هنوزهم هیچ سرنخی از عاملان این آدم‎ربایی به‌‎ دست نیامده ‎‌است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: