خبرگزاری رویترز، امروز به نقل از وانگ ونبین، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی چین گزارش داده است که پنج شهروند چینی در حمله بر هتل محل اقامت شهروندان این کشور در شهرنو کابل، زخمی شده ‌اند.

سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی چین، امروز (سه‌شنبه، ۲۲ قوس) در یک نشست خبری گفته است که دولت این کشور از حکومت امارت اسلامی می‌خواهد که تحقیقات جامعی را در باره‌ی این حمله آغاز و عاملان آن را مجازات کند.

وانگ ونبین، تأکید کرده است که حکومت امارت اسلامی امنیت شهروندان و سازمان‌های چینی را در افغانستان تقویت کند.

این حمله حوالی ساعت ۲:۳۰ دقیقه‌ی پس‌ از چاشت روز دوشنبه، ۲۱ قوس، در یک هتل در شهرنو کابل انجام شد. در این هتل شهروندان چینی اقامت داشتند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این در حالی است که مقام‌های امارت اسلامی گفته اند در این حمله هیچ فردی کشته نشده است. ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، شام گذشته در تویتی اعلام کرد که حمله بر یک هتل در ساحه‌ی شهرنو کابل، با کشته‌شدن سه مهاجم پایان یافته است.

به گفته‌ی آقای مجاهد، تمامی مهمانان هتل نجات داده شده اند و هیچ شهروند خارجی در این حمله کشته نشده است. سخن‌گوی امارت اسلامی، افزوده است که دو شهروند خارجی که خود را از یکی از طبقه‌های ساختمان پرتاب کرده، زخمی شده‌ اند. او مشخص نکرده است که این دو تن شهروندان کدام کشور اند.

شفاخانه‌ی ایمرجنسی در کابل، اما شام گذشته در تویتی اعلام کرد که از حمله بر یک هتل در ساحه‌ی شهرنو کابل، ۲۱ قربانی شامل سه کشته و ۱۸ زخمی به این شفاخانه منتقل شده اند. هنوز هویت قربانیان روشن نیست.

از سویی هم، خبرگزاری شینهوای چین روز گذشته به نقل از گواهان عینی گزارش داد که انفجاری در نزدیکی مهمان‌خانه‌ای که شماری از چینی‌ها در آن اقامت داشته‌ اند، رخ داده است. در همین حال، سفارت چین در کابل، گفته است که اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارد.

مسئولیت حمله بر هتل محل اقامت شهروندان چینی در شهرنو کابل را، گروه داعش بر عهده گرفته است. این گروه ناوقت شب گذشته با پخش عکس و ویدیویی از دو حمله‌کننده، گفته است که این دو تن این حمله را انجام داده‌ اند.

گروه داعش گفته است که در حمله بر هتل محل اقامت شهروندان چینی در شهرنو کابل، دست‌کم ۳۰ تن کشته و‌ زخمی شده‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

حمله بر محل اقامت شهروندان چینی یک روز پس از درخواست وانگ یو، سفیر چین در کابل، برای توجه بیش‌تر امارت اسلامی به امنیت سفارت این کشور در کابل، رخ داد.

گفتنی است که روز جمعه، ۱۱ قوس، عبیدالرحمان نظامانی، سفیر پاکستان در کابل، در محوطه‌ی سفارت این کشور در کابل آماج حمله‌ای قرار گرفت و از این حمله سالم بیرون شد. در این حمله نگه‌بان سفیر پاکستان زخمی شد.

مسئولیت حمله بر سفارت پاکستان در کابل را، نیز گروه داعش بر عهده گرفته است. این گروه گفته که هدف این حمله عبیدالرحمان نظامانی و نگه‌بانانش بوده است.

گروه داعش مسئولیت حمله بر سفارت روسیه در کابل را نیز بر عهده گرفته بود. این حمله چند ماه پیش انجام شده بود. در این حمله چهار شهروند افغانستان و دو دیپلمات روسی کشته شده بودند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: